Na výletnej lodi, s viac ako 3000 pasažiermi, sa pravdepodobne šíri cholera! Nemôžu nikde zakotviť, sú v karanténe!

373

Krajiny južnej Afriky už niekoľko mesiacov zažívajú jednu z najhorších epidémií cholery za posledné roky. Na pobreží Maurícia je momentálne „odparkovaná“ výletná loď Norwegian Dawn, pretože jej nepovolili zakotvenie v prístave Port Louis.

Táto loď je v súčasnosti v karanténe, pretože na palube je hlásené žalúdočné ochorenie.

V piatok, úrady na francúzskom ostrove La Réunion, odmietli lodi povoliť vstup do prístavu, pre gastrointestinálne ochorenia medzi cestujúcimi. Francúzska vláda aj regionálny zdravotnícky úrad považovali zdravotnú situáciu na palube lode za neuspokojivú. Navrhli poslať na palubu lekárov, ktorí by vykonali testy. Lodná spoločnosť sa však niekoľkohodinovú medzizastávku na ostrove rozhodla zrušiť a pokračovať priamo na Maurícius.

Fletcher6/wikimediacommons

„Počas plavby lode Norwegian Dawn do Južnej Afriky, sa u malého počtu hostí vyskytli mierne príznaky žalúdočnej choroby. Po návrate lode do Port Louis na ostrove Maurícius sa tím manažérov lode stretol s miestnymi úradmi, aby potvrdil prijatie preventívnych opatrení a krokov na zabezpečenie dobrého stavu všetkých osôb na palube,“ uvádza sa vo vyhlásení hovorcu spoločnosti Norwegian. „Vzhľadom na to, že miestne úrady požadujú pred povolením vstupu dodatočné testy, vláda Maurícia odložila vylodenie pre súčasnú plavbu a nalodenie pre nasledujúcu plavbu o dva dni na 27. februára 2024.“

Loď bola na 12-dňovej plavbe z Kapského mesta do Port Louis, ktorá sa začala 13. februára. Väčšina z 2184 pasažierov mala v nedeľu vyraziť domov. V rovnakom čase, malo na loď v Port Louis, nastúpiť 2279 nových cestujúcich. Na lodi sa nachádza aj 1026 členov posádky.

Spoločnosť Norwegian poskytuje hosťom bezplatné ubytovanie v hoteli, kým sa nebudú môcť nalodiť, a pomáha súčasným hosťom na lodi s organizáciou cesty.

white and black ship on sea during daytime
Autor tejto fotografie je Douglas Bagg

Začali sa šíriť správy, že žalúdočné ochorenie, môže byť cholera. Zamestnanci maurícijského ministerstva zdravotníctva odobrali v nedeľu ráno vzorky približne 15 ľuďom na palube. Výsledky sa očakávajú v utorok. Podľa informácií úradov má najmenej 14 pasažierov a jeden člen posádky trpieť hnačkami a zvracať. Sú izolovaní vo svojich izbách.

Krajiny južnej Afriky už niekoľko mesiacov zažívajú jednu z najhorších epidémií cholery za posledné roky. Do polovice januára bolo v 13 postihnutých krajinách hlásených približne 200 000 prípadov ochorení a viac ako 3000 úmrtí. Maurícius je v stave najvyššej pohotovosti, keďže na susedných Komorských ostrovoch sa tiež objavili prípady cholery.

Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb je cholera bakteriálna infekcia prenášaná vodou, ktorá je v USA veľmi zriedkavá. Medzi príznaky patrí hnačka, zvracanie, smäd a kŕče v nohách.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre