Najbizardnejšie múzeá na svete, ktoré musíte navštíviť

388
Ak vás v detstve rodičia brali do múzeá, tak si viete veľmi jednoducho predstaviť tradičné múzeum – renesančné maľby, vedecké vynálezy alebo hračky. Keď už sú vaše detské časy dávno preč, je načase sa poobzerať po múzeu, ktoré je skutočne výnimočné a možno iba pre dospelých.

Národné múzeum pohrebovania

Houston, Texas, Spojené štáty americké

pixabay.com
pixabay.com

Málokto pri slove pohreb pocíti nadšenie. V múzeu v Texase sa vám ale môže stať, že vás smrť skutočne nadchne a zaujme. Koncept pochovania mŕtveho človeka je poňatý miestami skutočne zábavne a strávite tu niekoľko hodín prezeraním pohrebných artefaktov, historických pohrebných vozov, ukážok pohrebov prezidentov alebo výstavu venovanú histórii balzamovania.

Múzeum penisov (Icelandic Phallological Museum)

Rejkjavík, Island

Pripravte sa na penisy, veľmi veľa penisov. Je to pravdepodobne jediné múzeum tohto druhu na svete. V múzeu nájdete pohlavné orgány takmer sto druhov zvierat – množstva veľrýb, tiež polárne medvede, tulene či mrože. Exempláre sú balzamované vo formaldehyde alebo vysušené a vystavené vo vitríne. Dokonca múzeum má aj exemplár od človeka. Pre takýto dar sa rozhodol jeden Islanďan.

Medzinárodné múzeum toaliet Sulabh

New Dilí, India

pixabay.com
pixabay.com

Kde inde na svete by sme hľadali múzeum kanalizácie a toaliet ako v Indii. Už dávno predtým ako sme my v Európe začali používať splachovacie záchody, bola India krajinou s rozvinutým kanalizačným systémom. V múzeu Sulabh spoznáte viac ako 4500 ročnú históriu vývoja toalety.

Múzeum obalov na jedlo

Columbus, Georgia, Spojené štáty americké

pixabay.com
pixabay.com

Zakladateľ múzea Allen Woodall zhromaždil viac ako 3500 obalov na jedlo. Múzeum nie je iba cestou do minulosti v balení jedla ale tiež jedinečnou možnosťou vidieť unikátne dizajnové kúsky a limitované edície obalov. V minulosti bolo vyrobených iba 450 kovových obalov, ktoré hneď z dôvodu praktickosti nahradil papier. Múzeum vlastní posledný kovový exeplár na svete.

Múzeum prezervatívov

Bangkok, Thajsko

pixabay.com
pixabay.com

Asi netreba veľa písať o tomto múzeu. Nájdete tu przervatívy staré viac ako sto rokov, rôzne druhy, farby a veľkosti. Opäť raz sa presvedčíte, že človek dokáže vymyslieť naozaj všetko.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre