Po tom, čo sa za posledné desaťročia technológie vyvinuli do obrovských rozmerov hľadajú svetové metropoly cestičky, ako sa stať „inteligentnými mestami“ a zlepšiť, tak život svojich obyvateľov. Švédska spoločnosť sa, preto rozhodla preskúmať, ktorá európska krajina si vedie najlepšie.

Zdroj: unsplash

Na meranie sa podujala realitno-technologická spoločnosť ProptechOS, ktorá hodnotila 100 miest v rámci Európy a USA. Skúmala sa najmä technológia infraštruktúry, konektivity, trhu práce založeného na technológiách a zelenej infraštruktúre. Zvážili všetko, od rýchlosti sťahovania širokopásmového pripojenia až po prístup k nabíjacím staniciam pre elektrické vozidlá.

Zdroj: unsplash/ Will Truettner

„Mestá, ktoré budú v budúcnosti prosperovať, sú tie, ktoré sú najlepšie prispôsobené našim novým a ekologickejším spôsobom života“, uviedol Dr. Erik Wallin, zakladateľ a hlavný riaditeľ ekosystému spoločnosti ProptechOS.

Zdroj: unsplash/ Alexander Abero

Najvyššie celkové hodnotenie v rámci Európy získal Londýn. Hlavné mesto Spojeného kráľovstva je domovom deviatich 5G veží a môže sa pochváliť priemernou rýchlosťou širokopásmového pripojenia 82,7 Mbps. Navrch mala aj udržateľná infraštruktúra. Ukázalo sa, že má najvyšší počet ekologicky certifikovaných budov a verejne prístupných nabíjačiek EV zo všetkých ostatných veľkých európskych miest.

Zdroj: unsplash/ Lachlan Gowen

Londýn prekvapivo porazil niekoľko ďalších favoritov na víťazstvo. Amsterdam, Paríž či Berlín zaostali len o pár bodov. Keďže sa hodnotilo len v niekoľkých vybraných kategóriách, medzi krajiny, ktoré poskytujú svojím obyvateľom jednoduchší život jednoznačne patrí aj Škandinávia. Je tak lákavá nie len odlišnou kultúrou a dych berúcou prírodou. 

 

 

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.