Najkrajší ostrov sveta – Palawan

3556

Podľa amerického magazínu Conde Nast Traveler sa najkrajším ostrovom sveta stal filipínsky ostrov Palawan. Rebríček zostavovali čitatelia a ostrov Palawan nechal za sebou aj také skvosty ako Maldivy, ostrov Bora Bora alebo Bali. V bežných ponukách cestovných kancelárii sa ostrov takmer neobjavuje, a tak je stále veľmi netradičným cestovateľským cieľom. Najobľúbenejšími oblasťami sú mestá Puerto Princesa, El Nido, svetoznáma podzemná rieka a rajské pláže.

palawanisland.org
palawanisland.org

Puerto Princesa

Puerto Princesa možno nazvať aj mestom v raji. Práve taká je príroda, ktorá ho obklopuje. Mesto vzniklo až v roku 1970. V súčasnosti má približne 150 000 obyvateľov a väčšina z nich sa živí poľnohospodárstvom alebo rybolovom.

palawanisland.org
palawanisland.org

El Nido

Mesto nachádzajúce sa na severe ostrova je ideálnym východiskovým bodov pri spoznávaní tých najkrajších miest ostrova. V blízkosti sa nachádzajú biele vápencové útesy obklopené azúrovou vodou plnou podmorského života. V mori majestátne plávajú korytnačky – žije tu až päť ohrozených druhov morských korytnačiek.

palawanisland.org
palawanisland.org

TIP! Najlacnejšie letenky do hlavného mesta Filipín — Manily — teraz nájdete tu! Pozrieť si letenky

 

Podzemná rieka

Na ostrove sa nachádza jedna z najdlhších podzemných riek na svete. Počas plavby dlhej viac ako osem kilometrov vás bude obklopovať nádherný jaskynný systém. Od roku 1999 je jaskyňa zapísaná v Zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO.

palawanisland.org
palawanisland.org

Kedy navštíviť ostrov

Pri návšteve ostrova je dôležité si vopred vybrať oblasť, ktorú plánujete navštíviť, pretože medzi severovýchodom a juhozápadom ostrova je veľký rozdiel. Monzúnové dažde bičujú juhozápad od apríla do augusta, a práve naopak severovýchod je daždivý od októbra do apríla.

TIP! Ak plánujete cestu na Filipíny alebo vás ich kultúra zaujíma, táto kniha vás určite zaujme a poteší. Teraz so zľavou 5% — Do obchodu

zdroj 1zdroj 2

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre