Najkrajšie malé mestá na svete, ktoré musíte vidieť

1414

Ak hľadáte únik z preplneného veľkomesta je veľmi pravdepodobné, že vám učaruje jedno z nasledujúcich ôsmych malých miest s výnimočnou atmosférou.

BLED, SLOVINSKO

Mesto sa nachádza v severozápadnej časti Slovinska v blízkosti Julských Álp. Je výnimočné tým, že časť mesta sa nachádza na ostrove uprostred jazera. Je to jediný ostrov v Slovicnku. Mesto existuje už viac ako tisíc rokov a známym sa stalo na začiatku 20. storočia. Nachádzali sa tu najkrajšie kúpele v Rakúsko-Uhorsku a stretávala sa tu aristokratická elita.

explosion.com
explosion.com

BURANO, TALIANSKO

Toto talianske mestečko je známe svojími malými ale pestrofarebnými domčekmi. Nafarbiť si dom nie je také úplne jednoduché. Musí sa dodržiavať systém, ktorý pochádza z histórie. Každý, kto ide maľovať dom, musí poslať žiadosť mestskému parlamentu, ktorý rozhodne, aká farba je vhodná pre daný pozemok.

explosion.com
explosion.com

CAPPADOCIA, TURECKO

Je oblasť, ktorá sa nachádza vo východnej Anatólii na juhozápade Turecka. Územie bolo obývané už od 5. storočia p.n.l. a dnes je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

explosion.com
explosion.com

CEMORO LAWANG, INDONÉZIA

Mesto nájdete vo východnej Jáve v Indonézii na úpätí vrchu Mount Bromo. Lokalita a jeho úchvatná atmosféra si vás určite získa.

explosion.com
explosion.com

DAZHAI, ČÍNA

Dedinka v provincii Shanxi je domovom stoviek farmárov, ktorí vybudovali osadu v ťažko dostupnom teréne a dodnes sú vzorom poľnohospodárskej výroby pre celú Čínu.

explosion.com
explosion.com

QAQORTOQ, GRÓNSKO

Malebné mesto nájdete v južnej oblasti ostrova a so svojími 3300 obyvateľmi je štvrtým najväčším mestom v celom Grónsku. Farebné domčeky roztrúsené v kopci už učarovali nejednému fotografovi alebo cestovateľovi.

explosion.com
explosion.com

SAN MARINO

Hlavné mesto Sanmarínskej republiky má rovnako výnimočnú atmosféru ako celý tento tretí najmenší štát v Európe. Uličky mesta sú plné krásnych reštaurácií, obchodov a domáci obyvatelia vás vždy privítajú s úsmevom.

explosion.com
explosion.com

YANGSHOU, ČÍNA

Mesto leží na mieste ako vystrihnutom z fotografie, obklopené vysokými horami, riekou a nádhernou prírodou. Nachádza sa v provincii Guang Xi v južnej Číne.

explosion.com
explosion.com

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre