Najlepší, či najhorší vodiči podľa farby alebo značky vozidla. Pozrite sa, ako dopadol zaujímavý výskum

4195

Vedci sa rozhodli uskutočniť výskum, aby zistili, čo si ľudia myslia o šoféroch automobilov na základe farby, či značky auta. Výsledky vás zaručene prekvapia.

U vodičov tiež zisťovali ich vlastné vodičské schopnosti a správanie, na porovnanie ako presne sa vnímanie respondentov zhoduje s realitou.

Hoci si ľudia môžu myslieť, že tí, ktorí jazdia v bielych autách, sú najlepší vodiči a tí, ktorí jazdia v červených autách, sú najhorší, majú pravdu? Je pravdepodobnejšie, že cez stopku prejde vodič BMW alebo Audi?

Našli sme odpovede na tieto a ďalšie otázky, takže čítajte ďalej a dozviete sa.

Najlepší a najhorší vodiči podľa farby auta

Na začiatku nášho prieskumu sme požiadali ľudí, aby určili, ktorú farbu auta si najviac spájajú s dobrými a zlými vodičmi a našli sme prekvapivý konsenzus v oboch bodoch.

Zdroj: financebuzz

Pokiaľ ide o „dobrých“ vodičov, viac ako 35 % ľudí si myslí, že tí, ktorí riadia biele vozidlá, sú najlepší vodiči, a v poradí druhý za nimi sú vodiči čiernych áut.  Vodiči modrých, strieborných a červených vozidiel uzatvárajú prvú päťku, pokiaľ ide o tých, ktorí sú vnímaní ako najlepší.

Na druhej strane tu bol aj jasný víťaz, pokiaľ išlo o farbu auta, ktorej vodiči majú byť najhorší. 27 % ľudí označilo vodičov červených áut za najhorších na ceste. Na druhé a tretie miesto sa dostali vodiči bielych a žltých áut.

Po tomto prieskume sme sa zamerali na fakty v podobe jednotlivých ukazovateľov vodičských schopností. Pýtali sme sa jednotlivých vodičov na to, ako často boli zastavení policajnou hliadkou, koľko pokút dostali a či boli účastníkmi dopravnej nehody.

Z údajov, ktoré sme získali a v porovnaní s výskumom názoru ľudí, sme zistili, že napriek tomu, že ľudia vodičov bielych áut označili za najlepších by podľa reality mali byť označení za najhorších.

Zdroj: pexels

Súčasne červená farba, ktorej vodiči boli označení za najhorších, by sa umiestnili na prvej priečke najlepších vodičov.

Zdroj: pexels

Najlepší a najhorší vodiči podľa značky auta

V rámci výskumu sa vybralo iba 10 značiek áut považovaných za najlepšie.

Opäť sa kládli otázky náhodným ľuďom, ktorí odpovedali, čo najúprimnejšie. V zaujímavom zvrate udalostí ľudia považovali vodičov značky BMW za najlepších a súčasne i najhorších. Na druhom mieste najlepších sa umiestnili vodiči Toyoty. Nasledoval Chevrolet a Honda.

Za najhorších vodičov sa na druhom mieste umiestnila značka Ford a na treťom Dodge.

Zdroj: financebuzz

Vo výsledku sa ako najhorší vodiči umiestnili tí, ktorí vlastnili BMW a Audi.

Zdroj: pexels

Čo sa týka značky, ktorej vodiči majú byť najlepšími, je to práve Hyundai. Nasleduje Chevrolet a Ford.

Zdroj: pexels

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre