Toto sú najlepšie akčné komédie: Kingsman, 48 hodín, či Križovatka smrti!

153

Patria medzi najobľúbenejšie filmové žánre vôbec a tešia sa diváckemu úspechu už desiatky rokov. Dnes sme si pre vás pripravili tie najlepšie akčné komédie.

Kingsman: Tajná služba (Kingsman: The Secret Service)

Kingsman: Tajná služba je britsko-americký film z roku 2014. Napríklad na CSFD má 82%. V hlavných úlohách hrali Colin Firth, Taron Egerton, Mark Strong, ale objavil sa tu aj Samuel L. Jackson.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

48 hodín (48 Hrs)

V tomto zozname, ktorý mapuje najlepšie akčné komédie, nájdete aj staršie snímky. Jedna z nich je 48 Hrs. Je to americký film z roku 1982, kde si zahrali hlavné roly Nick Nolte a Eddie Murphy.

Autor tejto fotografie je Elisa3560

Deadpool

Deadpool je pre zmenu modernejší film, ktorý vznikol v roku 2016. Bol vyrobený v USA a hlavnú postavu stvárnil Ryan Reynolds.

Autor tejto fotografie je ElHormiguero

Veľké problémy v Malej Číne (Big Trouble in Little China)

Opäť jedna snímka so starším dátumom výroby, konkrétne z roku 1986. Tento počin sa teší obľube najmä u zahraničných divákov, na CSFD má ale tiež nadpriemerných 68%. Tu si ústredné postavy zahrali Kurt Russell s Kim Cattrall.

Autor tejto fotografie je jeffbalke

Jednotka príliš rýchleho nasadenia (Hot Fuzz)

Hot Fuzz je mysteriózna akčná krimi-komédia z roku 2007. Nakrúcala sa vo Francúzsku, v USA a vo Veľkej Británii. V tomto prípade sa v hlavných rolách predstavili Simon Pegg, Nick Frost, či Bill Nighy.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Drunken Master

Toto je najstarší film v tomto zozname. Drunken Master je počin z roku 1978, ktorý sa točil v Hong Kongu. V hlavnej úlohe vystupoval Jackie Chan.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Jump Street 21 a 22

Tento remake klasického filmu z 80-tych rokov vznikol v roku 2012 s názvom Jump Street 21. O dva roky neskôr prišlo na rad druhé pokračovanie s názvom 22 Jump Street. Hlavné úlohy si rozdelila dvojica Jonah Hill a Channing Tatum.

Autor tejto fotografie je Guillaume Paumier

Križovatka smrti (Rush Hour)

Križovatka smrti je americká akčná komédia z roku 1998. Tu si hlavné roly zahrali Jackie Chan a Chris Tucker. V roku 2001 vyšlo druhé pokračovanie a v roku 2007 tretie.

Autor tejto fotografie je Thomas Hawk

Smrtonosná zbraň (Lethal Weapon)

Smrtonosná zbraň je akčný komediálny krimi-thriller z roku 1987. Film, kde hlavné postavy hrali Mel Gibson a Danny Glover, sa dočkal takého úspechu, že boli natočené ešte aj tri ďalšie pokračovania.

Autor tejto fotografie je kjd

Policajt v Beverly Hills (Beverly Hills Cop)

Rebríček najlepšie akčné komédie vyhráva počin Policajt v Beverly Hills. Toto je kultová akčná krimi-komédia z roku 1984, kde si zahral hlavnú postavu Eddie Murphy. Aj táto snímka sa dočkala viacerých pokračovaní.

Autor tejto fotografie je David Shankbone

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre