Destinácie na Jar 2019 – 15 najlepších miest, ktoré sa túto Jar oplatí navštíviť

670

Jar je definitívne tu a je najvyšší čas pozrieť sa na niekoľko skvelých miest, ktoré by ste mohli navštíviť práve v tomto ročnom období. Od jedinečného grécka resp. jeho ostrovov, cez krásy Mexika až po nie tak ďaleký Mníchov. Ponúkame vám však oveľa viac skvelých tipov, ktoré mestá a krajiny sa oplatí na jar vidieť.

Ostrovy Aegean, Grécko

Okúste plavbu po gréckych ostrovoch počas jari. Mnohé z ostrovov v Egejskom mori sa prebudili včas, aby oslávili grécke ortodoxné Veľkonočné sviatky. Ocenená spoločnosť Celestyal Cruises je jedinou výletnou spoločnosťou so sídlom v Grécku, s ktorou zažijete skvelé výletné plavby tak trochu iným, no veľmi výnimočným spôsobom. Pojme až 1 200 cestujúcich a môžete si vyraziť na idylické plavby na Mykonos, Miloš, Santorini, Heraklion či Kusadasi a iné.

aegean greece fotografia
Foto od manfredrichter

Cancun, Mexico

Doprajte si lacné ceny, piesočné pláže a kryštalické Karibské more s výborným mexickým pivom v ruke. Pozorovanie vtákov, eko-aktivity či túry, ktoré sa tiahnu na juh od mesta pozdĺž Riviera Maya, sú ešte lepšou voľbou pre celé rodiny. V Barceló Maya Grand Resort je k dispozícii nový Ventura Fly & Ride park, ktorý budú vaše deti milovať. No nájdete tam toho ešte viac.

cancun mexico fotografia
Foto od Mariamichelle

Ledbury, Spojené kráľovstvo

Okúsiť aristokratický životný štýl medzi kopcami a historickými trhovými mestami Herefordshire je niečo jedinečné. Hrad Eastnor a Arborétum založil prvý gróf Somers a v posledných 200 rokoch udržiava tieto jedinečné pamiatky rodina Hervey-Bathurstovcov. Sú to tzv. skryté klenoty Ledbury. Je tam aj mnoho obľúbených miest, kde si mladomanželia vo veľkom a radi organizujú svadby.

ledbury fotografia
Foto od hugh llewelyn

Malta

Preskúmajte krásne pobrežie, kostoly, pevnosti a historické miesta na Malte. Oslávte autentické veľkonočné tradície v luxusnom prostredí maltských hotelov Corinthia Hotels. Veľkonočné sviatky sú niečo, čo na tomto ostrove oslavujú s veľkou vážnosťou a svojim spôsobom jedinečne. Zažijete tam úplne inú atmosféru, akú máte doma. Preto ak sa chystáte počas tohto obdobia niekam preč, Malta je jednou zo skvelých možností. Aj počas jari je tam príjemne teplo.

malta fotografia
Foto od Dennis S. Hurd

Mníchov, Nemecko

Zasurfujte si v mníchovskom Eisbachu na umelom prítoku rieky Isar, kde budete mať k dispozícii vlny aj búrlivý vodopád. Toto všetko nájdete v Englischer Garten – obľúbenom mníchovskom parku navrhnutom Benjaminom Thompsonom v britskom štýle. Surfovanie je len časť rekreačnej scény v mestskej oáze väčšej ako Central Park v New Yorku. Mníchov je skrátka mesto, kde sa nudiť nemôžete.

munchen fotografia
Foto od David Holt London

Queenstown, Nový Zéland

Hoci je pravda, že Nový Zéland stále smúti nad teroristickým útokom, ktorý sa odohral v mešite Christchurch na juhu krajiny, návštevníci sú stále rovnako vítaní, aby si túto pozoruhodnú krajinu vychutnali naplno. Je to jedinečné miesto, ktoré sa určite oplatí vidieť. Navyše, počas jari je k dispozícii množstvo zaujímavých atrakcií, ktoré si môžete vyskúšať spolu s miestnymi obyvateľmi. Atraktivita Nového Zélandu je stále na vzostupe a niet divu prečo.

queenstown fotografia
Foto od falco

Portoriko

Tento ostrov sa môže pochváliť siedmimi plážami Blue Flag. Po bolestivom zotavení sa z hurikánu Maria 2017 a pozornosti ostrova „Hamilton“, sú jeho preferencie veľmi vysoké. Užijete si tam veľmi dobrú dovolenku a to či už ide o jedinečné pláže, tyrkysové more, zlatý piesok alebo nádhernú prírodu. Navyše, ide o malý ostrov, čiže užijete si aj relatívny kľud. Neďaleko je aj napr. Haiti či Dominikánska republika, ktoré budete mať na dosah.

puerto rico fotografia
Foto od grapesky

Ostrov Naoshima, Japonsko

Objavte rybárske dediny, ktoré ukrývajú neoceniteľné súčasné umenie a architektúru moderných majstrov, narazíte na vonkajšie galérie či čerešňové háje. Medzinárodní umelci boli poverení, aby sa chopili projektov v opustených domoch a počas prechádzky uvidíte ich obrovský vplyv. Na nahliadnutie budete mať k dispozícii úžasnú galériu v hoteli Benesse House či luxusný hotel, ​​kde hostia môžu cez noc komunikovať s vlastným jedinečným umeleckým dielom. Za skvelý bonus sa považujú jednodňové výlety do mesta Teshima alebo Inujima.

naoshima japan fotografia
Foto od Dunphasizer

Penang, Malajzia

Vstúpte do 130 miliónov rokov starého dažďového pralesa The Habitat. Jar je ideálnym časom pre autentické dobrodružstvo po tomto tropickom mieste. Všetci, ktorí hľadáte vzrušenie, ale aj starší, si tam dozaista nájdete svoju komfortnú zónu. Len nedávno začala napríklad istá rodina rozvíjať ekoturistiku v blízkosti lesnej rezervácie Hill. Vedci odhadujú, že malajský dažďový prales hostí 20 percent svetových živočíšnych druhov a je domovom nespočetných druhov rastlín. Prebývajú tam jedinečné opice Langurs alebo Dusky Leaf, poskytuje prístup k vzácnej zveri a úchvatné výhľady na údolia, mysy, mesto Georgetown či trblietavé Andamanské more.

penang malaysia fotografia
Foto od Dennis S. Hurd

Marakéš, Maroko

Tak táto krajina je naozaj jedinečná a stále menej turistov jej dokáže odolať. Marakéš je obrovským trendom a v nedávno otvorenom L’Hôtel Marrakech sa bude v máji konať zaujímavý hudobný festival MadJazz Marrakech. Využite jar na to, aby ste sa nepražili na slnku, ale dovolenku ste si na tomto mieste užili v príjemných teplotách. Užiť si tiež môžete prehliadku sviežej Jardin Majorelle – slávnej záhrady maliara Jacquesa Majorelle, ktorú nedávno obnovili a mnoho iného.

Foto od wikimedia

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre