Najlepšie katastrofické filmy: Armageddon, Titanic a ďalšie!

181

Dnes sme si pre vás pripravili najlepšie katastrofické filmy. V rebríčku nájdete napríklad tituly ako Armageddon, Titanic, či iné!

Armageddon

Najlepšie katastrofické filmy začíname kultovou klasikou z roku 1998. Armageddon je americká snímka, kde stvárnii hlavné úlohy Bruce Willis, Billy Bob Thornton a Ben Affleck.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Vlna (The Wave)

Škandinávsky film z roku 2015. Hlavné úlohy v tomto nórskom dramatickom thrilleri hrali Kristoffer Joner s Ane Dahl Torp.

Autor tejto fotografie je Statsministerens kontor

The Day the Earth Caught Fire 

The Day the Earth Caught Fire (v češtine napríklad Den, kdy Země vzplanula) je britská katastrofická sci-fi dráma z roku 1961. Tu si hlavné úlohy zahrali Janet Munro a Leo McKern.

Autor tejto fotografie je x-ray delta one

Twister

Medzi najlepšie katastrofické filmy je štandardne radený film z roku 1996 Twister. Bol nakrútený v USA a hlavné roly stvárnili Helen Hunt a Bill Paxton.

Autor tejto fotografie je smokeonthewater.

Concrete Utopia

Concrete Utopia je film z roku 2023 nakrútený v Južnej Kórei. V preklade názov znamená Betónová utópia. V hlavných úlohách sa predstavili Byung-hun Lee, či Seo-joon Park.

Sklenené peklo (The Towering Inferno)

The Towering Inferno je akčný a dramatický thriller z roku 1974. Tu si ústredné postavy príbehu zahrali ikony Steve McQueen a Paul Newman.

Autor tejto fotografie je twm1340

Nič nás nerozdelí (The Impossible)

Nič nás nerozdelí je španielsky katastrofický film z roku 2012. Tu v hlavných úlohách učinkovali Naomi Watts, Ewan McGregor alebo Tom Holland.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Dobrodružstvo Poseidon (The Poseidon Adventure)

Kultový americký film z roku 1972. Ústredné postavy deja tu stvárnili Gene Hackman, Ernest Borgnine, či Red Buttons.

Autor tejto fotografie je nyer82

Titanic

Na druhom mieste tohto rebríčka, ktorý mapuje najlepšie katastrofické filmy, je film Titanic. Snímka z roku 1997 preslávila oboch hlavných protagonistov – Lea DiCapria aj Kate Winslet.

Autor tejto fotografie je Ninha Morandini

Pripútajte sa, prosím! (Airplane! )

Airplane! je komediálny film z roku 1980, ktorý je však radený aj medzi katastrofické filmy. V tomto prípade si hlavné úlohy rozdelili Robert Hays, Julie Hagerty, Lloyd Bridges alebo Leslie Nielsen.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre