Najlepšie miesta Ria de Janeira, ktoré musíte vidieť

3877

Rio de Janeiro je mesto v južnej Amerike, ktoré je známe najmä vďaka svojím krásnym plážam a legendárnym karnevalovým oslavám. Okrem týchto atrakcií v Riu nájdete nespočetne veľa ďalších dychberúcich miest a skvostných zážitkov. Rio má preplnené turistické miesta, ale aj tiché menej zaľudnené zákutia. Ponúka skvelú zábavu, pláže a gurmánsku kuchyňu.

Socha Krista Spasiteľa

Socha sa jednoznačne zaraďuje medzi najznámejšie pamiatky mesta Rio. Je vysoká skoro 30 metrov a je umiestnená na vrchole hory Corcovado. Rad k tejto soche sa môže zdať nekonečný, avšak stojí za to vyčkať si ho.

Socha krista
Jeremy Walker

Sugarloaf Mountain

360 stupňové výhľady z vrchu hory Sugarloaf sú nezabudnuteľné. Vyše 400 metrová výška tejto hory sa zdoláva pomocou presklenej lanovky a na záver peši.

Sugarloaf Mountain
Ashok Sinha

Národný park Tijuca

Tí, ktorí chcú uniknúť z rušného mesta majú skvelú možnosť urobiť tak návštevou tohto národného parku. Je to jeden z najväčších dažďových pralesov na svete, ktorý je plný rozmanitej flóry, vodopádov a divokej prírody.

Národný park Tijuca
Ingo Rösler

Pláž Copacabana

Atmosféra na pláži Copacabana je veľmi živá a rušná. Pláž je plná plážových barov a rôznych športových zariadení. Keďže je táto pláž extrémne populárna, pripravte sa na veľa ľudí.

Pláž Copacabana
Getty Images

Mestské divadlo Ria de Janeira

Táto úžasná budova v parížskom štýle podstúpila v roku 2010 renováciu za 35 miliónov dolárov a je ešte krajšia než kedysi. Aby ste sa dostali do tohto divadla, nemusíte absolvovať predstavenie. Tieto priestory sú verejne dostupné pre každého.

Mestské divadlo Ria de Janeira
Gonzalo Azumendi

Escadaria Selaron

Schody spájajúce Santa Teresa a Lapa sa stali horúcou turistickou destináciou. Sú vytvorené z mozaiky a pomenované podľa čílskeho umelca Jorge Selarona.

Escadaria Selaron
Giordano Cipriani

Štvrť Santa Teresa

Nachádza sa len 5 minút od centra mesta. Táto štvrť bola postavená na kopci pri kláštore v roku 1629. Nájdete tu množstvo reštaurácii a barov so živou hudbou. Táto štvrť má koloniálny šarm, ktorý bol zachovaný vo vydláždených uličkách a architektúre.

Štvrť Santa Teresa
Leonardo Martins

Quinta da Boa Vista

Je známy ako najpopulárnejší verejný park v Riu. Dnes je súčasťou tohto parku aj najstaršia brazílska zoo a Národné historické múzeum.

Quinta da Boa Vista
Getty Images

Štvrť Lapa

Na začiatku 20. storočia mala táto štvrť povesť hlučného susedstva, no dnes to tak nie je. Turisti túto štvrť vyhľadávajú najmä kvôli miestnym, aby ich naučili tancovať Sambu v uliciach.

Štvrť Lapa
Maremagnum

TIP!: Najlepšie letenky do Brázilie nájdete tu ←

Ilha Fiscal

Tento malý ostrov pri pobreží mesta je pororuhodný pre jeho jasne zelený neo-gotický palác. Pre brazílčanov je táto pamiatka veľmi významná.

Ilha Fiscal
Getty Images

Botanická záhrada

V botanickej záhrade Ria je k dispozícii viac ako 8 tisíc druhov rastlín a ponúka kľudné miesto pre relaxáciu návštevníkov. V skleníkoch si môžete prezrieť viac ako tisíc druhov orchideí.

Botanická záhrada
Getty Images

Mirante Dona Marta

Ďalšie miesto s úžasným panoramatickým výhľadom je Mirante Dona Marta. Je to vyhliadková a pristávacia plocha pre vrtuľníky sa nachádza sa medzi populárnymi plážami a Santa Teresa.

Mirante Dona Marta
Getty Images

Parque Lage

Na východnom okraji Národného parku Tijuca nájdete tento verejný park, ktorý je celý v anglickom koloniálnom štýle. Navyše v ňom nájdete kaviareň, kde sa môžete občerstviť.

Parque Lage
Getty Images

Museu do Amanhã

Toto múzeum vyčnieva nad prístavom Ria de Janeira a môžete si ho ľahko pomýliť s novým múzeom. Je navrhnuté s ohľadom na udržateľnosť a kladie si za cieľ priniesť do povedomia ľudí problematiku klimatických zmien a ďalších ekologických problémov.

Museu do Amanhã
Getty Images

 

Zdroj: Travel and leisure

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
13. júna 2016 13:38

Krásne!