Najlepšie rozprávky od Disneyho: Toto je TOP 15 všetkých čias!

2574

Prestížny zahraničný magazín Harper’s Bazaar priniesol pred pár mesiacmi prehľad 50 najlepších filmov od Disneyho. Na prvých miestach sa objavili najmä rozprávky. My sme pre vás vybrali teda tie najlepšie rozprávky od Disneyho, toto je top 15 najlepších. Pohodlne sa usaďte, začíname.

man holding rat concrete statue
Autor tejto fotografie je Travis Gergen

15 – Zootropolis

Animovaná rozprávka z roku 2016 vyšla pod názvom Zootopia. U nás je známejšia ako Zootropolis. Na československej filmovej databáze CSFD má hodnotenie až 85%. Na IMDb, čo je zahraničná filmová databáza, 80%.

Zootropolis
Autor tejto fotografie je Miguel Angel Aranda (Viper)

14 – Ľadové kráľovstvo

Originálny názov tejto rozprávky z roku 2013 je Frozen, u nás vyšla pod názvom Ľadové kráľovstvo. Radí sa k najobľúbenejším rozprávkam poslednej dekády. Na CSFD má hodnotenie 76% a na IMDb 74%.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 💖Frozen Editz💖 (@_.frozen.editz._)

13 – Vaiana: Legenda o oceáne

Vaiana: Legenda o oceáne je rozprávkový film vytvorený v roku 2016. V anglicky hovoriacich krajinách ako USA, Kanada, Austrália, či Spojené kráľovstvo vyšiel pod názvom Moana. U nás má názov Vaiana: Legenda o oceáne, napríklad v susednom Česku zase Odvážná Vaiana: Legenda o konci sveta. Na CFSD je hodnotený na 80%, na IMDb má 76%.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Flufly.animation (@flufly.animation)

12 – Toy Story

Kultová rozprávka z roku 1995, na ktorej vyrástla jedna celá generácia detí. Na CSFD má film hodnotenie stále nadštandardných 86%, na IMDb tiež nadpriemerných 83%.

girl in orange and black long sleeve shirt plastic toy
Autor tejto fotografie je Mélanie THESE

11 – Hľadá sa Nemo

Rozprávka Hľadá sa Nemo bola vyrobená v USA, aj v Austrálii. Vyšla v roku 2003 a takmer okamžite sa stala hitom. Na IMDb má tento film hodnotenie 82%, na CSFD ešte trošku viac a síce 86%.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by People Magazine (@people)

10- V hlave

Začíname top desiatku rebríčka najlepšie rozprávky od Disnehyo. Na 10. priečke je rozprávka z roku 2015, ktorá vyšla pod návzom Inside Out, u nás má názov V hlave. Rovnaké hodnotenie 81% má na CSFD a aj na IMDb.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Disney•Pixar’s #InsideOut (@pixarinsideout)

9 – Ratatouille

Potkan variaci ako šéfkuchár v Paríži. Dnes už kultová klasika vznikla v roku 2007 a dodnes sa radí k najobľúbenejším. Na IMDb je hodnotená táto rozprávka na 74%, na CSFD výrazne lepšie, konkrétne 86%.

 

 
 
 
 
 
Instagram에서 이 게시물 보기
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Brett Culp(@brettculpfilms)님의 공유 게시물

8 – Princezná a žaba

The Princess and the Frog, v preklade Princezná a žaba, je rozprávka z roku 2009. Zaujímavé je, že tento film, ako aj niektoré iné rozprávky z tohto zoznamu, je radený aj do kategórie muzikál. Na CSFD má hodnotenie divákov 73%, na IMDb 71%.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Witch Bomb (@witch.bomb)

7 – Malá morská víla

The Little Mermaid, teda Malá morská víla, je filmová rozprávka z roku 1989. Červenovlasá Ariel bola hrdinkou mnohých dievčat. Na CSFD má 79%, na IMDb 76%.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ✨Disney ✨Marvel ✨Aladdin ✨ (@aladdinsfanpage)

6 – Leví kráľ

Aj šieste miesto v rebríčku obsadzuje staršia rozprávka. Leví kráľ z roku 1994 je nesmrteľná klasika, ktorá má na CSFD 87% a je radená ako 127. najlepší film všetkých čias. Na IMDb má hodnotenie 85% a patrí medzi TOP 400 najpopulárnejších filmov.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by THINK CINEMA (@think.cinema)

5 – Kráska a zviera

Kráska a zviera je kultová rozprávka vydaná v roku 1991. V roku 1992 bol animovaný film Beauty and the Beast nominovaný na Oscara v kategórii najlepší film. Na CSFD má hodnotenie 84%, na IMDb 80%.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Walt Disney Animation Studios (@disneyanimation)

4 – Popoluška

Pôvodná kreslená Cinderella, u nás známa ako Popoluška, je rozprávka vyrobená v USA. Vyšla v roku 1950 podľa knihy Charlesa Perraulta. Film bol nominovaný aj na Oscara, dokonca v troch rôznych kategóriách. Na CSFD má hodnotenie 84%, na IMDb 80%.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CapaMag Mazi (@capamagmazi)

3 – Fantasia

Bronzovú priečku v zozname najlepšie rozprávky od Disneyho obsadzuje klasika z roku 1940. Fantasia je navyše dnes už upravená aj do digitálnej podoby, takže film je medzi deťmi populárny dodnes. Na CSFD má 80%, v rámci IMDb je hodnotený na 77%.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Micaiah Van Roekel (@navychief2014)

2 – 101 dalmatíncov

Harper’s Bazaar dal na druhé miesto príjemný príbeh o bielych psíkoch s čiernymi bodkami. Rozprávka 101 dalmatíncov vyšla v roku 1961. Na CSFD má 75%, na IMDb 73%. V roku 1996 bol nakrútený dnes už kultový film s rovnomenným názvom.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by VINTAGE CARTOONS 🎠 (@50scartoons)

1 – Snehulienka a sedem trpaslíkov

Prvé miesto v rebríčku obsadzuje nesmrteľná klasika všetkých rozprávok, ktorá uzrela svetlo sveta dokonca ešte pred druhou svetovou vojnou. Originálna Snehulienka a sedem trpaslíkov bola vydaná v roku 1937. Na našom CSFD má film hodnotenie 87% a je v rebríčku ako celkovo 129. najlepší. V rámci IMDb má 76%.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @thediscfather

Zdroj

Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.