Najlepšie vojnové seriály: Toto je TOP 10 z nich!

6273

Nielen filmy s vojnovou tematikou, ale aj vojnové seriály sa tešia veľkej obľube. Dnes sme si pre vás pripravili desať najlepších podľa zahraničnej filmovej databázy IMDb. Toto je ich výber. Čo naň poviete?

10 – Protiúder

Strike Back je originálny názov tohto seriálu, ktorý v slovenčine vyšiel pod názvom Protiúder. Prvá séria bola natočená v roku 2010, do roku 2020 vzniklo celkovo osem sérií. Prvá má 6 epizód, ostatné rovných 10. Ústredné postavy stvárnili herci Philip Winchester a Sullivan Stapleton.

PhilipWinchesterApr10
Zdroj: Wikimedia/Greg Hernandez

9 – SAS: Rogue Heroes

SAS: Rogue Heroes je vojnový, dramatický thriller. Prvá časť bola nakrútená v Anglicku v roku 2022, v čestine vyšiel seriál pod názvom Pluk mizerú. V hlavných rolách si zahrali napríklad Connor Swindells, Jack O’Connell alebo Sofia Boutella.

Sofia Boutella 34705024651
Zdroj: Wikimedia/Eva Rinaldi

8 – Svet v plameňoch

Svet v plameňoch je historická a vojnová dráma z Veľkej Británie. Prvá séria bola nakrútená v roku 2019, druhá vzniká v práve prebiehajúcom roku 2023. Tu hlavné postavy hrali napríklad známa herečka Helen Hunt, či Jonah Hauer-King.

Helen Hunt face
Zdroj: Wikimedia/Gregg Rizzo

7 – Rím

Akčná, historická a vojnová dráma Rím vznikla v roku 2005 v USA a vo Veľkej Británii. Hlavné úlohy stvárnili Kevin McKidd, Ray Stevenson alebo Polly Walker. V roku 2007 uzrela svetlo sveta druhá a zároveň posledná séria.

6 –  Vikings: Valhalla

Vikings: Valhalla je pomerne nový seriál z roku 2022, pričom v roku 2023 vznikla druhá séria a tretia je naplánovaná na 2024. Seriál sa natáča v USA a v hlavných úlohách učinkujú Álfrún Laufeyjardóttir a Frida Gustavsson.

5 – Tudorovci

Jonathan Rhys Meyers, Henry Cavill a Anthony Brophy si zahrali ústredné postavy dramaticko-romantického, vojnového a historického seriálu. Tudorovci sa natáčali v rokoch 2007 – 2010 v Írsku, Kanade, USA a vo Veľkej Británii. Seriál má 4 série.

4 – M*A*S*H 

M*A*S*H je komediálno-dramatický vojnový seriál, ktorý sa natáčal v USA v rokoch 1972 – 1983. Celkovo má 11 epizód a patrí medzi najkultovejšie klasiky svojho žánru. V hlavných rolách učinkovali napríklad Alan Alda, Wayne Rogers, či Mike Farrell.

Alan Alda by Bridget Laudien crop
Zdroj: Wikimedia/Bridget Laudien

3 – Halo

Halo je vysoko hodnotený seriál, ktorý vznikol v USA v roku 2022. Má zatiaľ na svojom konte jednu sériu, kde sa v hlavných rolách predstavili Pablo Schreiber a Natascha McElhone.

2 – Seal team

Tím SEAL je akčno-dramatický vojnový seriál vyrábaný v USA od roku 2017 a natáča sa dodnes. V hlavných úlohách sa predstavili napríklad David Boreanaz alebo Neil Brown Jr.

1 – Vikingovia

Veľmi obľúbený írsko-kanadský seriál, ktorý sa natáčal v rokoch 2013-2020, vyhral rebríček najlepšie vojnové seriály podľa IMDb. V hlavných úlohách si zahrali Travis Fimmel a Katheryn Winnick. Vikingovia majú šesť sérií, posledné tri majú dokonca každá po 20 epizód.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.