Z malej dediny na miliónovú metropolu – kde nájdeme najľudnatejšie mesto sveta?

515

Veľké mestá sú ohniskami života, kultúry a hospodárskeho rozmachu. Hustota obyvateľstva a rozsiahle mestské štruktúry predstavujú výzvy aj príležitosti v oblastiach dopravy, infraštruktúry a životného prostredia. Jedno z najľudnatejších miest na svete je Tokio, v ktorom žije približne 37 115 035 ľudí. Avšak je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých faktov a podrobností o tejto populácii.

Zdroj Jezael Melgoza

Tokyo Metropolis

Oficiálny názov mesta je Tokyo Metropolis. Zahŕňa 23 špeciálnych oblastí, ktoré tvoria centrálne mesto, ale tiež ďaleko presahuje aj tieto hranice. V roku 2016 žilo v týchto oblastiach približne 9 262 046 obyvateľov. Pričom len samotná metropola je domovom viac ako 13 miliónov ľudí.

Oblasť Veľkého Tokia

Väčšia metropolitná oblasť Tokia sa rozprestiera v troch prefektúrach s odhadovaným počtom obyvateľov viac ako 36 miliónov. Vďaka tomu je celosvetovo najľudnatejšou metropolitnou oblasťou, ktorá predstavuje približne 25 % celkovej populácie Japonska.

Tokio, predtým známe ako Edo, má bohatú históriu. Rozrástlo z malej dediny a v 20. rokoch 18. storočia sa stalo prvým mestom v Ázii s počtom obyvateľov presahujúcim 1 milión ľudí.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre