Najmenej známe krajiny na svete – NIUE

2186

Prvý seriál na ZaujimavySvet.sk vás prevedie najmenej známymi krajinami na svete o ktorých ste pravdepodobne netušili.

Ostrov TONGA na západe , SAMOA na severe , Cook Islands na východe a 1500 míľ ďaleko od Nového Zélandu . Tam niekde sa nachádza malebný ostrovček NIUE . A pomenovanie ostrovček je doslova príhodné kedže NIUE má len 1400 obyvateľov !

Množstvo ľudí odtiaľ totiž odišlo kvôli jeho izolácií od sveta. Nie sú to však nijakí sociopati a týchto 1400 ľudí je obzvlášť prijeteľských ku turistom, ktorí k ním občas zavítajú

 

Ostrovček prezývaný tiež Skala Polynézie má množstvo krásnych človekom nedotknutých zákutí, ktoré určite stojí za to vidieť aspoň raz . A nemusíte sa báť NIUE nie je sto rokov za opicami . WiFi je na celom ostrove zdarma ! A v roku 2003 bolo práve NIUE prvou WiFi krajinou.niue

 

 

 

 

 

 

Bonus v znamení lokálnej meny :

mena

 

zdroj:quora.com

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre