Najmenšia dedina v USA má iba jedinú obyvateľku

2569

Viete si predstaviť, že by ste bývali na dedine úplne osamote? Táto obec v USA má jedinú obyvateľku už od roku 2004. Aj do tohto roku to nebolo oveľa lepšie, keďže iba druhým obyvateľom bol jej manžel. No teraz ostala úplne sama.

Vo veku 84 rokov je Elsie Eiler stále hrdou starostkou svojho rodného mesta Monowi v Nebraske. Je aj úradníčkou, pokladníčkou, najmúdrejšou a najmladšou obyvateľkou.

Je totiž jediná osoba žijúca v Monowi, ktoré sa automaticky stáva aj najmenším mestom (technicky je zapísané ako dedina) v celom USA.

Sčítanie obyvateľov, ktoré prebehlo v roku 2000 ukázalo, že Monowi má dvoch obyvateľov, no tým druhým bol manžel pani Eilerovej – Rudy, ktorý zomrel v roku 2004. Napriek smrti svojho manžela sa rozhodla zostať v Monowi a považuje to za svoj domov.

monowi fotografia
Foto od torres21

Žije v mobilnom dome už pol storočia vedľa jediného podniku v meste – Taverna Monowi – ktorý vlastní a prevádzkuje. Tento bar kúpila ešte so svojim manželom v roku 1971 a pracuje tam 12 hodín denne. Nie je to jej jediná práca. Vedie aj mestskú knižnicu – malú budovu s 5000 knihami, ktorej bol oddaným čitateľom jej manžel.

A zatiaľ čo sa niektoré komunity v USA zmenšujú a rozhodujú sa, že sa stanú neregistrovanými, pani Eilerová udržiava potrebné papierovanie, aby Monowi zachovala ako dedinu.

monowi fotografia
Foto od afiler

Pre Reuters povedala: „Ja som tu jediná. Nie je potrebné voliť, pretože by som bola jediná, kto by volil. “ Každoročne robí komunálny plán cesty, aby zabezpečila financovanie od štátu Nebraska. Tiež zvyšuje dane sama pre seba, aby udržala tri svetelné lampy v meste a prívod vody. A tiež podpisuje svoju vlastnú alkoholovú a tabakovú licenciu.

Návštevníci z celého sveta prechádzajú cez Monowi len aby sa s ňou stretli. Vyjadrila sa na ich adresu v dobrom: „Sú skutočne priateľskí a zvedaví.“

Photo by youtube

„Viem, že sa môžem prisťahovať bližšie k mojim deťom alebo zostať s nimi kedykoľvek budem chcieť, ale potom by som si musela znovu nájsť nových priateľov. Dúfam, že tu budem môcť zostať. Toto je miesto, kde chcem byť. “

Zdroj: dailymail

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre