Najnebezpečnejšie mestá na prechádzku po ulici

1101

Prechádzka po meste môže byť nebezpečná. Veľmi. Dokonca sa zostavuje rebríček miest podľa bezpečnosti prechádzania sa po ich uliciach. Výborne vystihuje podstatu anglický výraz „walkability”.

Pri cestovaní do zahraničia je dobre vopred vedieť, ktorým mestám sa vyhnúť. Prípadne bude postačovať väčšia obozretnosť. Ale nemusíte sa veľmi obávať, aj v najhoršie hodnotených mestách je štatisticky veľmi nepravdepodobné, že nešťastie postretne práve vás.

Štatistickou jednotkou v prieskume je vždy chodec a chodec znamená jeden pár nôh. Uvádzané je vždy číslo, koľko chodcov zomrie kvôli kriminaite a násilnostiam po ceste domov na 100 000 obyvateľov.

AMERIKA

Najviac nebezpečenstva striehne na ľudí prechádzajúcich sa po uliciach v Spojených štátoch amerických. Pochopiteľne.

Atlanta, pixabay.com
Atlanta, pixabay.com

Atlanta 10,97
Detroit 10,31
Los Angeles 7,64
Baltimore 7,54
Philadelphia 6,22

EURÓPA

Kodaň, pixabay.com
Kodaň, pixabay.com

V európskych mestách je štatistika voči prechádzajúcim americkým ešte o niečo priateľskejšia. Napríklad Kodaň je hodnotená číslom 3,92, Amsterdam 3,36, Paríž 3,09, Londýn 2,69, Berlín 1,6, Štokholm 1,23. A tak aj napriek rôznym negatívnym informáciám, ktoré sa k nám šíria prostredníctvom médií, je stále štatisticky veľmi bezpečné cestovať po Európe.

ÁZIA

Tokio, pixabay.com
Tokio, pixabay.com

Ak by ste očakávali, že práve v preplnených mestách Ázie nebude prechádzka bezpečná, ste na omyle. Veľké ázijské mestá sa pravidelne umiestňujú medzi veľmi bezpečnými mestami.

Napríklad Tokio je ohodnotené číslom 1,7 a Hongkong 2,1.

Samozrejme netreba pri cestovaní zabúdať na fakt, že údaje sú iba štatistickým priemerom. Aj v Atlante nájdete bezpečnejšiu ulicu než v Hongkongu v dištrikte, ktorý sa vyznačuje vysokou kriminalitou. Je vhodné si pred cestou a rezerváciou ubytovania vyzistiť, ktoré lokality sú odporúčané. Vyhnete sa tak mnohým, aj keď možno len drobným, nepríjemnostiam. Netreba provokovať štatistiku.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre