Najromantickejšia reštaurácia na svete

1924

Je zopár okamihov v živote, ktoré si navždy zapamätáme. Niektoré sú vzrušujúcim dobrodružstvom, iné romantickou chvíľou, niekedy je to pohľad na nádhernú okolitú panorámu. A čo v prípade, ak sa všetky tieto atribúty spoja v jeden – v reštaurácií Grotta Palazzese.

grottapalazzese.it
grottapalazzese.it

Reštaurácia Grotta Palazzese sa nachádza v talianskom stredovekom mestečku Polignano a Mare na juhu Talianska. Čím je výnimočná? Jedinečná je jej poloha. Reštaurácia je vybudovaná v jaskyni a k prvotriednemu jedlu získate nezabudnuteľnú atmosféru s výhľadom na Adriatické more – príjemný letný vánok od mora, zapadajúce slnko a šum vĺn narážajúcich do skál. Miesto, ktoré si zamilujete na prvý pohľad. Reštaurácia je súčasťou hotela Grotta Palazzese.

grottapalazzese.it
grottapalazzese.it

Reštaurácia nie je žiadnym výstrelkom dnešnej doby. Priestor bol vybudovaný už na začiatku 18. storočia bohatým šľachticom, ktorý ho využíval na bankety a spoločenské podujatia. Tam, kde sa kedysi prechádzali dámy v dlhých šatách, si dnes môžete vychutnať romantickú večeru vo dvojici.

grottapalazzese.it
grottapalazzese.it

Dnešní návštevníci si pochutia na vynikajúcom menu, ktoré je plné stredozemských špecialít Prekvapí vás nekonečný zoznamu prvotriednych vín. Cez deň je jaskyňa čiastočne osvetlená odrazom slnka z vodnej hladiny, neskôr ju musia umelo osvetľovať. Od mája do októbra si jedlo môžete vychutnať priamo v otvorenej jaskyni. V chladnejšom období je pre hostí pripravená jedáleň s presklennou stenou. Ceny sa pohybujú okolo 100 eur za menu na osobu.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre