Najslávnejšie dievčenské kapely 90-tych rokov: Pamätáte si všetky?

501

Dnes sme si pre vás pripravili najslávnejšie dievčenské kapely, ktoré boli populárne počas 90-tych rokov minulého storočia. Schválne, pamätáte si všetky?

S.W.V.

Začínali v roku 1986 ako gospelové zoskupenie v New Yorku. Členkami boli Cheryl Gamble, Tamara George a Leanne Lyons. S.W.V sa nielenže zaradili medzi najslávnejšie dievčenské kapely 90-tych rokov, patria aj medzi najúspešnejšie R&B skupiny z tohto obdobia.

En Vogue

Ďalšia americká skupina, ktorá vznikla v roku 1989 v Kalifornii. En Vogue má štyri členky, sú to Terry Ellisová, Cindy Herronová, Maxine Jonesová a Dawn Robinsonová.

Destiny’s Child

Destiny’s Child jednoznačne patrili medzi najslávnejšie dievčenské kapely 90-tych rokov 20. storočia. Toto hudobné zoskupenie vzniklo v americkom Texase v roku 1990 a fungovalo do roku 2006. Členkami boli dve známe speváčky Beyoncé Knowles s Kelly Rowland. Najskôr s nimi vystupovali LeToya Luckett a LaTavia Roberson, neskôr Michelle Williams.

Autor fotografie je amsfrank

TLC

Opäť americká skupina, ktorá sa venovala predovšetkým žánru R&B. Členkami boli Rozonda Thomas, Tionne Watkins a Lisa Lopes. Posledná menovaná zomrela v roku 2002 pri autonehode. TLC fungujú bez nej v podstate dodnes. Vznikli v roku 1990 v Atlante.

Autor fotografie je Walt Disney Television

Spice Girls

Tento rebríček s názvom najslávnejšie dievčenské kapely 90-tych rokov nemohol vyhrať nikto iný. Spice Girls bola britská popová kapela, ktorá vznikla v roku 1994 v anglickom Londýne. Skupina bola zložená zo speváčok Victoria Beckham, Mel B, Emma Bunton, Melanie C a Geri Halliwell.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre