Najstaršie zrastené dvojčatá na svete, George a Lori, zomreli vo veku 62 rokov

569

Najstaršie zrastené dvojčatá na svete zomreli vo veku 62 rokov. Lori a George Schappell sa narodili 18. septembra 1961 v Pensylvánii v USA. Boli zrastení v hlavách smerujúcich na opačné strany a v čase svojej smrti boli najstarším párom zrastených dvojčiat na svete.

Lebky Lori a Georgea boli spojené, mali spoločný prívod krvi a približne 30 % mozgu. Ide o najvzácnejšiu formu zrastených dvojčiat, ktorá tvorí len 2-6 % prípadov. Povedali, že nechceli byť oddelení. Napriek tomu, že boli spojené hlavou, stále žili život nezávisle od seba.

Associated Press/youtube

Lori povedala: „To, že nemôžeme vstať a odísť jeden od druhého, neznamená, že nemôžeme mať samotu od iných ľudí alebo od seba.“ Keď jeden z nich chcel niečo robiť v izbe, druhý proste „vypol“. Lori a George si tento postoj preniesli aj do svojho romantického života.

Lori uviedla: „Keď som chodila na rande, George si so sebou nosil knihy na čítanie, a keďže má tvár otočenú na opačnú stranu, dokázal ignorovať napríklad bozkávanie.“

Po tom, čo Lori prišla o panenstvo so svojím priateľom vo veku 23 rokov, George povedal, že sa dokázal tváriť, akoby som tam ani nebol, proste to všetko ignorovať. Lori sa dokonca zasnúbila, ale tragicky prišla o snúbenca pri autonehode. Uviedla, že po tejto ťažkej strate sa George o ňu veľmi staral, nedokázala by prežiť zlomené srdce, nebyť jej brata.

V roku 2007 sa George priznal ako transrodový muž.

Povedal: „Od malička som vedel, že som mal byť chlapcom. Rád som sa hral s vláčikmi a neznášal som dievčenské oblečenie. Svoju túžbu zmeniť pohlavie som dlhé roky tajil – dokonca aj pred Lori. Bolo to také ťažké, ale starol som a jednoducho som nechcel žiť v klamstve. Vedel som, že musím žiť svoj život tak, ako chcem.“

Lori svojho brata podporila a povedala: „Samozrejme, že to bol šok, keď sa Dori zmenil na Georgea, ale som na neho veľmi hrdá.“

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre