Vedci objavili najväčšieho hada sveta: Nový druh prekonal všetky známe veľkosti

1775

Ak máte strach z hadov táto správa vás asi nepoteší. Vedci objavili nový druh hada, ktorý prekonáva veľkosť všetkých doteraz známych druhov. 

Obrovský objav v srdci Amazónie

Vedci narazili na najväčšieho hada sveta ukrytého v hlbokej džungli Amazónie, čo predstavuje významný prielom vo svete prírodovedy.

Zdroj: YouTube

Pozadie objavu

Dlho sa verilo, že zelená anakonda je najväčším druhom hada. Avšak nedávny výskum odhalil existenciu ešte väčšieho druhu, čo rozšírilo naše pochopenie o biodiverzite Amazónie.

Nový druh

Tento nový druh, nazvaný severná zelená anakonda, môže dorastať až do dĺžky 7,5 metra a vážiť približne 500 kg, čo ho radí na vrchol rebríčka najväčších hadov na svete.

Zdroj: YouTube

Význam pre výskum

Objav nie lenže poskytuje nové informácie o genetickej diverzite anakond, ale tiež poukazuje na dôležitosť ochrany ich prirodzeného prostredia v Amazónii, ktoré je čoraz viac ohrozené ľudskou činnosťou.

Objav najväčšieho druhu hada na svete v amazonskom dažďovom pralese je pripomienkou neoceniteľnej hodnoty ochrany prírodných biotopov pre zachovanie biodiverzity na našej planéte.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre