Jedlá také veľké, že by ich museli jesť stovky ľudí. Pozrite si ako vyzerali rekordne najväčšie pokrmy.

4808

Niektorým z nás jednoducho nestačia malé porcie ako v michelinskej reštaurácii, máme radi dobré jedlo a radi si z neho aj doprajeme. A keďže nás je takých viac, našli sa ľudia, ktorí sa spojili a vytvorili jedlá obrovských rozmerov. Samozrejme, s cieľom vytvoriť rekord, ale aj dopriať čo najväčšiemu počtu ľudí, s ktorými sa nakoniec podelili. Veď láska ide predsa cez žalúdok a jedlo ľudí spája.

Navyše sa im podarilo zviditeľniť a vďaka tomu úspechu získali isté výhody, ktoré mohli v budúcnosti využívať. Pozrite si o aké jedlá sa jednalo – verte, že sa vám v ústach v momente nahromadia sliny. Nájdete tu totiž chutné obrovské hamburgery, zmrzlinový dezert i obrovské mojito – no nie je to dokonalá kombinácia?

Obrovské jedlá plné kalórie, ale tak chutné, že len málokto by im odolal. Tu sú.

Najväčší hamburger 

biggest hamburger photo u3
Zdroj: ranker.com

Rekord bol stanovený spoločnosťou Juicy’s LLC v júli roku 2011 – išlo o najväčší hamburger, ktorý vážil presne – 777 libier (približne 350 kilogramov) . Áno, šťastné číslo sedem! Tento obrovský hamburger bol podávaný na veľtrhu Alameda County Fair v Kalifornii.

Celý hamburger pozostával z 270 kg hovädzieho mäsa, 49,5 kilogramovej žemle, 5,4 kg kyslých uhoriek, 13,5 kg šalátu a 9 kg cibule. 

Avšak titul rekormana im vzal masívny burger tímu Nemcov pripravený o 6 rokov neskôr. Neuveríte! S hmotnosťou až 1150 kilogramov. 

Najväčšie Mojito 

biggest mojito foods photo u1
Zdroj: ranker.com

Máte radi mojito? Ak bola vaša odpoveď „áno“, verte, že nie ste jediný. Majú ho radi aj ľudia v Taliansku, až do takej miery, že vytvorili najväčšie mojito na svete – príprava 1300 litrového drinku im trvala viac ako hodinu. 

V apríli 2016 sa však ľudia v Dominikánskej republike postavili tejto výzve a rozhodli sa urobiť drink ešte väčší – a tak vzniklo 1580 litrové mojito! Pričom príprava trvala jeden a pol hodiny. 

Najväčšia pizza

biggest pizza foods photo u2
Zdroj: ranker.com

Kto by nemal pizzu ako jedno z najobľúbenejších jedál, všakže? Jedni takýto fanúšikovia tohto delikátneho jedla sa rozhodli urobiť najväčšiu pizzu na svete. Bolo to v južnej Afrike a pizza vážila cez 12 000 kilogramov. 

V roku 2012 však taliansky tím vrátane šéfkuchára Dovilia Nardiho rekord prekonal. Pizza bola dokonca bezlepková a bola vyrobená s cieľom dopriať aj celiatikom. 

Najväčší sendvič 

biggest sandwich foods photo u2
Zdroj: ranker.com

Na Deň svätého Patrika v roku 2005 pripravili v štáte Michigan najväčší sendvič na svete. Toto monštrum vážilo takmer 2,5 tony. Obsahoval chlieb, hovädzie mäso, horčicu, syr a veľa hlávkového šalátu. 

Najväčšia omeleta 

biggest omelette photo u5
Zdroj: ranker.com

Omeleta je ideálna voľba, keď premýšľate, čo by ste si dali na raňajky. Čo takto dopriať si poriadne raňajky v podobe omelety zo 145 000 vajec? Tento rekord sa podaril tímu ľudí z Portugalska na čele so šéfkuchárom  Pedrom Mendesom. 

Najväčšia čokoláda 

biggest piece of chocolate photo u3
Zdroj: ranker.com

Koľko čokolády dokážete zjesť na posedenie? Koľko čokolády by ste mohli zjesť? V roku 2011 bola totiž v Thortons PLC v Spojenom kráľovstve vytvorená najväčšia čokoláda s hmotnosťou 5,7 tony. 

Najväčší zmrzlinový dezert 

biggest ice cream cake foods photo u1
Zdroj: ranker.com

V máji 2011 vytvorila Dairy Queen Canada  zmrzlinový dezert oficiálne uznaný ako najväčší na svete. Táto lahodná pochúťka vážila takmer neuveriteľných 10 ton! Dezert bol taký veľký a ťažký, že sa musel zvážiť na leteckej váhe. 

Dúfajme, že sa táto pochúťka zjedla skôr ako sa stihla roztopiť. 

Najväčší cheesecake 

biggest cheesecake foods photo u2
Zdroj: ranker.com

Kto by nemal rád cheesecake, však? Ten najväčší na svete bol upečený v januári 2009. Tento obrovský dezert vážil cez 2 tony, avšak tento rekord bol prekonaný v roku 2017, keď v ruskom Stravpole pripravili cheesecake s hmotnosťou 4,2 tony. 

Najväčšia sushi rolka 

biggest sushi roll photo u2
Zdroj: ranker.com

Najdlhšia rolka sushi na svete bola podľa Guinessovej knihy rekordov pripravená v Tamane v Japonsku v roku 2016. Táto rolka merala takmer 2,8 kilometra a na jej príprave sa zúčastnilo približne 400 ľudí.

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.