Najvyššie mrakodrapy sveta

3014

Krajiny po celom svete stavajú mrakodrapy, vysoké budovy, ktoré šetria miesto pozemnej plochy. Mrakodrapy sa tešia svojej rozšírenej výstavbe najmä v Ázii, hlavne v Šangaji a Honk Kongu. V Amerike vo výstavbe mrakodrapov vedú New York a Chicago. Prinášame vám zopár ukážok stavieb zo zoznamu najvyšších mrakodrapov sveta.

 

 

 1. Jin Mao Tower, Šangaj (cca 420m): Táto obrovská stavba ponúka obchodné a kancelárske priestory. Okrem toho na 53 až 87 poschodí je jej súčasťou aj Hotel Grand Hyatt.
  iStockphoto
  iStockphoto

   

 2. Trump International Hotel & Tower, Chicago (cca 423m): Táto budova Donalda Trumpa má vynikajúcu polohu priamo na nábreží Michiganskej ulice. Mrakodrap má prevažne obytný a hotelový účel. Ponúka jedinečný výhľad.
  travelandleisure
  travelandleisure

   

 3. Park Avenue, New York City (cca 425m): Táto budova má okrem iného aj najväčšiu strechu v celom New Yorku. Budova má 88 poschodí.
  Roberto Machado Noa
  Roberto Machado Noa

   

 4. Guangzhou International Finance Center, Čína (cca 438m): Tretí najvyšší mrakodrap v Číne je táto budova, ktorá slúži predovšetkým ako administratívna budova. Mrakodrap má elegantný zaoblený tvar, na ktorého vrchu sa nachádza známy Four Season.
  AWL Images RM
  AWL Images RM

   

 5. Petronas Towers, Kuala Lumpur (cca 452m): Najvyššia budova mrakodrapov dvojičiek na svete. Majestátne mrakodrapy sú výrazným malajským dominantom. Okrem kancelárskych priestorov, v sebe ukrývajú aj veľké nákupné centrum.
  travelandleisure
  travelandleisure

   

 6. International Commerce Centre, Hong Kong (cca 484m): Najvyššia stavba v najviac ohromujúcej panoráme. ICC sa týči nad Hong Kongom už od roku 2010. Okrem kancelárskych priestorov obsahuje nákupné centrum, reštauráciu či Ritz-Carlton hotel s bazénom.
  travelandleisure
  travelandleisure

   

 7. Taipei 101, Taipei (cca 509m): Táto taiwanská stavba vyzerá ako supervysoká pagoda a v roku 2004, po svojom dokončení, bola najvyššou stavbou na svete.
  travelandleisure
  travelandleisure

   

 8. Burj Khalifa, Dubaj (cca 828m): Momentálne, v roku 2016, priečku najvyšších budov svete vedie dubajský mrakodrap Burj Khalifa. Preráža mraky a návrh stavby bol inšpirovaný púštnym kvetom a islamskou architektúrou. Je v ňom najvyššie položená reštaurácia na svete spolu s vyhliadkovou terasou.
  iStockphoto
  iStockphoto

   

   

   

  Zdroj: travelandleisure

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
martin
25. februára 2019 9:53

je to supr ze niekdo spravi taketo supr veci supr supr supr wau dakujem dovi dopo

Chika
25. februára 2019 9:53
Odpovedať  martin

martin ty si ale hnup