Najznámejší ľadový hotel sveta v roku 2020 nepostavia, pretože nemajú dostatok snehu

539
Nedostatok snehu netrápi len niektoré lyžiarske strediská, ale aj iné atrakcie, ktoré sa bez sneh nezaobídu. Každý rok totiž stavajú preslávený hotel Balea Lake Ice z ľadu, pričom mnohí si to bez neho už ani nevedia predstaviť. Zvykli si na neho návštevníci i stavitelia a mnohí iní, veď za tie roky si vybudoval skvelé meno. Tento rok si ho však nikto neužije, pretože základný materiál na stavbu chýba.
Medzinárodne uznávaný hotel Balea Lake Ice sa každoročne pýšil na brehoch rumunského jazera Balea, pričom za posledných 16 rokov tam ani raz nechýbal. Vzhľadom na teplý december a celkovo koniec roka 2019 však nie je k dispozícii dostatok ľadu na jeho vybudovanie a to aj napriek tomu, že zákazníci si už pobyt v hoteli zarezervovali. Aj toto je znak toho, že sa planéta otepľuje. Inak to nie je ani na Slovensku, kde okrem horských a vyššie položených miest len ťažko hľadať nádielku snehu patričnú pre toto ročné obdobie. A aj napriek tomu, že sa tento rumunský hotel nachádza vo výške 2 000 metrov nad morom, tak ani to nepomohlo.
Zástupca hotela Alexander Uncheshel sa k téme vyjadril takto:

„Tento rok nebudeme môcť postaviť ľadový hotel kvôli nedostatku ľadu. V utorok 7. januára boli zaznamenané teploty -17°C a hrúbka ľadu síce bola slušná, no ak by sme z toho postavili ľadový hotel, tak by nebol taký kvalitný, ako posledných pár rokov. Minulý rok sme ho slávnostne otvorili už pred Vianocami a fungoval až do Veľkonočných sviatkov.“ Na jeho vybudovanie je potrebné, aby stavitelia pomocou píl rozrezávali veľké bloky ľadu z jazera Balea. Vzhľadom na skutočnosť, že v decembri bolo teplo, jazero sa nezmrazilo dostatočne dobre. Zástupca ďalej k tomu dodal: „Veľa turistov z mnohých krajín z celého sveta si už predtým rezervovalo pobyt v hoteli, ale je zrejmé, že budú musieť počkať do budúcej zimy. Dúfame teda, že budúci rok sa nám podarí postaviť ľadový hotel spolu s ľadovým kostolom a iglú, ktoré sme mali aj po minulé roky.“

Vedci sa domnievajú, že globálne teploty budú podľa očakávaní nasledujúce desaťročia rásť v dôsledku skleníkových plynov produkovaných ľudským správaním. Očakáva sa, že v nadchádzajúcom storočí teploty narastú o niekoľko stupňov Celzia. V niektorých oblastiach budú však škodlivé účinky spôsobené zmenou klímy výraznejšie ako v iných.

View this post on Instagram

We slept in the Hotel Of Ice !!!! . One of the highlights of our world travels was heading up the snowy mountains of Romania in a retro Coca-Cola cable car to stay the night in a hotel made of ice. It is one of the most unique accommodation experiences of our world travels – so far. What or where is the most unique place you have ever stayed? #throwbackthursday ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❥ Location ☞ Hotel Of Ice, Balea Lac, Romania❣ ㅡㅡㅡㅡㅡㅡㅡㅡㅡㅡㅡㅡㅡㅡㅡㅡㅡㅡㅡㅡㅡㅡ ?our world journey: https://exploramum.com ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❥ Instagram Follow ☞ @Exploramum ❣ ❥ Twitter Follow ☞ @Exploramum1❣ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ No image used/published without written permission. Legal action may be taken if image used on any other Instagram or website. Images do not belong to Instagram ALL Images are ©Copyright Exploramum REPOSTING is strictly forbidden without our prior consent. . . . . . . #exploramum #explorason #singlemom #singlemum #SingleParent #singleparenttravel #familylife #familytime #traveling #travellife #travellingtheworld #travelexpert #worldtravelexperts #luxurytravelexpert #lifesanadventure #luxurylife #worldtravelexpert #bed #bedroom #diningroom #restaurant #unusual #cold #iloveromania #thisiscool #coolplaces #coolplace #mountainlife

A post shared by ✈️Travel ?Photography?Luxury (@exploramum) on

 

Foto: Instagram, Facebook
Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre