Najznámejšie prípady sériových vrážd v USA

5831

O kriminálnych prípadoch sa dozvedáme denne. Pozornosť si však vždy získajú sériové vraždy, ktoré nás ochromia svojou krutosťou a neľudskosťou. Tu je niekoľko najznámejších prípadov sériových vrážd spáchaných ženami v USA.

Aileen Wuornosová

Zdroj: youtube.com

Aileen Wuornosová sa narodila 29. februára 1956 v Rochestri, Michigan. Odtiaľ sa presunula na Floridu a stala sa prostitútkou. Počas jedného roka zabila 7 mužov. Telo jej prvej obete, Richarda Malloryho, sa našlo v decembri 1989 a zvyšných 6 obetí bolo objavených o rok neskôr. Každá z nich bola zastrelená, niektoré dokonca viackrát. Wuornos sa stretla s Tyriou Moore v roku 1986 a zamilovali sa. Napriek ich vzťahu nebola dokázaná žiadna súvislosť medzi Moorovou a vraždami. Koľko toho v skutočnosti Tyria vedela, ostane navždy záhadou.

Wuornosová bola odhalená na základe otlačku prsta na pokladničnom doklade zo záložne, ktorý bol vystavený na meno jej prvej obete. Moorová ukončila ich vzťah a pomohla polícií získať Aileenovej priznanie počas ich spoločného telefonátu. Wuorsonová bola odsúdená na smrť za 7 vrážd a poprava prebehla 9. októbra 2002.

Jane Toppanová

Zdroj: youtube.com

Jane Toppanová sa narodila v roku 1857 v Massachusetts. Po smrti jej matky sa otec zbláznil a Jane bola adoptovaná do rodiny Toppanovcov. Napriek náznakom emocionálnej nestability sa vyučila za zdravotnú sestru. Jej prvými obeťami boli majitelia domu, kde pracovala. Druhou obeťou bola jej nevlastná sestra, ktorú zabila smrteľnou dávkou strychnínu. V roku 1901 dokonca otrávila celú rodinu Davisovcov.

Celkový počet vrážd sa vyšplhal na 31 obetí. Jane bola odsúdená na doživotný pobyt v blázninci, kde zomrela v roku 1938.

Nannie Dossová

Zdroj: youtube.com

Nannie Dossová otrávila arzénom svoju vlastnú rodinu. Prvé obete boli jej deti. Po tomto hroznom čine sa s ňou jej manžel rozviedol. Následne zavraždila svojho vnuka a druhého manžela. Od roku 1950 sa situácia ešte zhoršila. Otrávila svojho tretieho manžela, matku, dve sestry a štvrtého manžela. Nannie sa vydala po piaty krát. Jej manžel bol otrávený arzénom len 4 mesiace po sobáši. Podľa pitvy by množstvo jedu stačilo na vraždu 10 mužov.

Dossová sa priznala k vražde desiatich ľudí a bola uväznená 17. mája 1955 v Oklahomskej väznici. Zomrela o desať rokov neskôr na leukémiu.

Dorothea Puentová

Zdroj: youtube.com

Prvá kriminálna aktivita tejto ženy bolo sfalšovanie šekov, za čo ju odsúdili na 6 mesiacov väzenia. Po návrate sa stala ošetrovateľkou pre seniorov a invalidov. Na začiatku podávala svojim pacientov drogy, falšovala ich podpisy a kradla ich sociálne dávky. Po troch rokoch vo väzení sa vrátila k svojej práci a ľudia začali záhadne miznúť.

V konečnom dôsledku zabila viac ako 7 ľudí a mnohí zostali stále nezvestní. Dorothea bola po odhalení jej činov odsúdená na dve doživotia.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre