Národný bezpečnostný úrad vydal varovanie pred aplikáciou, ktorá z vašej fotky spraví Barbie. Toto vám môže hroziť v prípade použitia

342

Aplikácia, ktorá z vašich fotiek vytvorí Barbie či Kena, pobláznila internet. Národný bezpečnostný úrad vydal pred ňou varovanie. „Vďaka mánii, ktorú spôsobil film Barbie, masovo využívajú aplikáciu, ktorú v skutočnosti nepotrebujú, a neprekáža im ani to, že jej udelia prístup napríklad k histórii platieb,“ vyjadril sa na Facebooku Národný bezpečnostný úrad. 

V prípade, že ste už aplikáciu BaiRBIE.me použili, udelili ste jej prístup aj k vašej kamere či záznamom o vašej polohe. Aplikácia podľa slov Národného bezpečnostného úradu nespĺňa požiadavky na ochranu osobných údajov podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (GDPR), a preto nie je jasné, ako budú jej tvorcovia narábať s dátami, ktoré zhromaždia. 

cute girl doll ai generated 1
Zdroj: freepik

Úrad odporúča v prípade použitia aplikácie skontrolovať, k čomu všetkému má prístup. Ak si BaiRBIE.me od vás pýta zbytočné prístupy, nepovoľte jej ich, aplikáciu nepoužívajte a vymažte ju. 

ZDROJ1, ZDROJ2

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.