Predstavte si, že sa prechádzate po Vatikáne a odrazu zbadáte Johna Malkovicha prechádzať sa po meste v pápežskom oblečení. Presne to sa stalo v týchto dňoch a tento pán spôsobil veľký rozruch. Nuž, nejde o vtip, má to celkom jednoduché vysvetlenie.

Foto od youtube

Jednalo sa totiž o to, že natáčali scény do pripravovaného televízneho seriálu. V “Novom pápežovi” (čo je vlastne pokračovanie “Mladý pápež” od Paola Sorrentina, ktorý sa už objavil na HBO) je už jasné, že Malkovich dostal rolu pápeža Jána Pavla III.. Vzhľadom k tomu sa objavil na slávnom námestí Vatikánu v čiernom Popemobile a dokonca dával deťom požehnanie. Práve tieto skutočnosti boli tie, ktoré niektorých z okoloidúcich prekvapili.

Foto od youtube

Známy herec John Malkovich bol dokonca v sprievode litovskej prezidentky Dalie Grybauskaite. Súčasný pápež František však nebol prítomný pri natáčaní tohto seriálu. Ide o druhé natáčanie nového seriálu vo Vatikáne. V novembri nakrúcali scénu, počas ktorej vystúpil tento herec z balkóna v bazilike Sv. Petra. Začiatkom roka zas natáčali v Benátkach. Jude Law, ktorý hral v “Mladom pápežovi” pápeža Piusa XIII., bude hrať aj v tejto sérii. Dátum premiéry však ešte nebol stanovený.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť