Navštívte prvý „kapsulový“ hotel v anglickom Londýne, ktorý vám ponúka výhodnú cenu a skvelý zážitok

961

V dnešnej dobe sa každý snaží dosiahnuť čo najvyššie pohodlie. Čím väčšia posteľ, tým lepšie. Ale pozrite si tieto maličké postele, ktoré majú v prvom londýnskom tzv. „kapsulovom“ hosteli a zdá sa, že už teraz majú veľkú popularitu. Tento spôsob ubytovania je známy najmä v ázijských krajinách.

„Kapsulové“ hotely sú trendovou a praktickou formou ubytovania, ktorá sa naďalej objavuje po celom svete. Teraz môžu turisti vo Veľkej Británii zažiť takýto „skutočný zážitok z kapsulových postelí“ v prvej centrálnej londýnskej ubytovni.

capsule hotel fotografia
Foto od mdid

Hotel St. Christopher’s Inn nainštaloval 26 nových lôžkových kapsúl v tejto londýnskej lokalite. Tento štýl ubytovania sa stáva čoraz viac obľúbeným. Je to najmä kvôli tomu, že ho navštevujú cestujúci s nižším rozpočtom a ázijskí turisti, ktorí sú na neho vo svojej krajine viac zvyknutí. Mnoho cestujúcich však stále hľadá lacnejšie možnosti ubytovania v drahých lokalitách, ako je napr. Londýn, a teraz im to konečne umožnili. Tieto lôžka sú podobné ako ich poznajú v Ázii.

Na rozdiel od mnohých hotelov, kde ste prilepení tesne nad sebou na poschodovej posteli, tieto nové kapsulové lôžka sú určené na to, aby vám poskytli trochu viac súkromia, zatiaľ čo stále ponúkajú iba malý priestor. Každý z nich má osvetlenie, ktoré je ovládané LED dotykovým displejom. K dispozícii je tiež bezplatné Wi-Fi pripojenie, elektrické zásuvky a nabíjacie body USB, takže zostanete v pripojení vo vlastnom malom lôžku.

Sú tu tiež závesy poskytujúce vaše súkromie, ale priestor tu nie je až taký malý, ako si mnohí ľudia predstavujú – je tu dostatok priestoru na to, aby si hostia mohli prezliecť oblečenie alebo dokonca vysušiť vlasy.

Tieto lôžka budú stáť 25 libier (28€) za noc, čo je v Londýne veľmi dobrá cena. Lôžka si môžete rezervovať na webe hotela. Spoločnosť tiež spustila aplikáciu, ktorá umožňuje zákazníkom spojiť sa s inými návštevníkmi, ktorí sa nachádzajú v hoteli prostredníctvom okamžitých správ, ako aj online poskytovanými službami.

Hotel London Bridge získal prvú cenu Best UK Accommodation v BETA British Youth Travel Awards 2017.

Zdroj: lonelyplanet

 

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.