Neďaleko Kodane otvorili nový špirálovitý chodník korunami stromov podobný tomu nášmu

653

Dáni prišli s nápadom vytvoriť podobnú atrakciu, akú máme aj na Slovensku. Krásnu dánsku prírodu si tam môžete užiť a vidieť z celkom nového pohľadu. V lese Gisselfeld Klosters Skove, ktorý sa nachádza približne hodinu jazdy na juh od Kodane, otvorili podobný chodník korunami stromov, aký máme aj na Slovensku v Bachledovej doline.

Tento chodník vyúsťuje až do vyhliadkovej veže, ktorá sa týči vo výške takmer 50 metrov. Zaujímavé je tiež to, že budete prechádzať po originálnej špirálovitej trase. V skutočnosti sú tam však dve trasy, ktoré sú rozdelené na vysokú a nízku. Vysoká trasa prechádza najstaršou časťou lesa, zatiaľ čo nízka trasa a veža sú situované v mladších oblastiach lesa. Vyhraďte si na to viac času, pretože ak to chcete prejsť celé a užiť si to prípadne aj s rodinou a v pokoji, rozhodne táto obhliadka nebude trvať krátko.

Rozhľadňa má zreteľný, zakrivený profil s tým, že v strede je užšia a vrchná časť má väčší priemer. Okrem toho, že to pomáha k lepšej stabilite, tak väčšia plocha vyhliadkovej plošiny umožňuje aj lepší kontakt s okolitým lesným bohatstvom. Celá príroda v okolí atrakcie, resp. celý tamojší les je taktiež veľmi zaujímavý. Počas obyčajnej prechádzky alebo cestou k tejto novej atrakcii budete totiž prechádzať okolo jazier, potokov a mokradí. Toto je tak ďalšia zaujímavá atrakcia, ktorú môžete pri návšteve Dánska navštíviť. V Kodani študuje aj pracuje množstvo Slovákov a ak patríte medzi nich, o to jednoduchšie to budete mať. Urobte si výlet a prípadne nám dajte vedieť o svojom zážitku.

Foto od youtube
Foto od youtube

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre