Nedávno bolo chované na zabitie, dnes je z neho Pigcasso. Neuveriteľné prasiatko predáva svoje obrazy a to nie je všetko

730

Tento „prasačí zázrak“ doslova ušiel mäsiarom spod ich ostrých nožov, aby sa mohlo stať umelcom. Zásluhu na tom však majú najmä jeho záchrancovia, ktorí mu dali meno Pigcasso a to nie náhodou. Čoskoro veľmi rýchlo zistíte, prečo tomu tak je.

Pigcasso bol zachránený zo zariadenia, v ktorom sa chovajú hospodárske zvieratá, ešte v roku 2016. Túto záchrannú akciu majú na svedomí pracovníci z Farm Sanctuary SA, ktorá sa nachádza veľmi blízko Kapského mesta v Južnej Afrike. Opatrovatelia hneď po záchrane poskytli zvieratku niekoľko hračiek, s čím by sa mohlo zabaviť a prasiatko si okamžite vybralo. Jeho voľba bola jasná – sada štetcov.

View this post on Instagram

RAINBOW NATION 3 is almost complete. Strike the pose! OINK!

A post shared by Pigcasso (@pigcassohoghero) on

Pracovníci tak okamžite vytiahli netoxické farby a plátno, aby si Pigcasso mohol vyskúšať svoje maliarske umenie. A on sa skutočne ukázal ako umelec. Záchranári prasiatka začali jeho obrazy predávať na internete a ľudia o nich javili od začiatku veľký záujem aj napriek tomu, že nie sú lacné. Každý obraz je podpísaný odtlačkom nohy autora. Všetky príjmy získané z predaja smerujú k podpore tejto organizácie a zvyšovaniu povedomia o právach zvierat. Niektoré Pigcassove umelecké diela dosahujú hodnotu až 4 000 dolárov! Vďaka nemu zarobili už viac ako 145 000 dolárov!

V roku 2018 sa trojročný Pigcasso stal vôbec prvým zvieraťom, ktoré sa môže pochváliť svojou vlastnou umeleckou výstavou. Výstava s názvom „OINK“ pritiahla obrovskú pozornosť švajčiarskej značky hodiniek „Swatch“. Práca prasiatka sa im zapáčila až tak, že dnes už spolupracujú na vytvorení série farebných hodiniek, ktorými zároveň oslávia „Čínsky rok prasaťa“.

View this post on Instagram

A WORK OF ART. Oink on, Pigcasso!

A post shared by Pigcasso (@pigcassohoghero) on

„Som na Pigcassa nesmierne pyšná,“ uviedla jeho hovorkyňa, Joanne Lefsonová. „Zo zvieraťa určeného na zabitie, následné spracovanie a predaj, je globálny Swatch dizajnér. A práve toto je len ďalší dôkaz toho, že ošípané sú skutočne inteligentné tvory!“

V prípade záujmu sa viac o tvorbe a živote Pigcassa dozviete na Instagrame, kde má zvierací umelec založený svoj vlastný účet.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre