Nemecko zvažuje legalizáciu marihuany. Jej povolenie by bolo prospešné pre ekonomiku krajiny

1881

Po odchode Merkelovej plánuje budúca vládna koalícia legalizáciu marihuany. Nemecko by sa tak stalo treťou krajinou Európskej únie, ktorá by túto drogu povolila na iné ako liečebné účely. Predaj marihuany by mal byť možný v špecializovaných obchodoch len pre dospelých, čo by zabránilo predaju neplnoletým.

Podľa vedcov z Univerzity Heinricha Heineho v Düsseldorfe by legalizácia marihuany mohla priniesť štátnej pokladni až 4,7 miliárd eur ročne. Vďaka legalizácii tejto drogy by sa mohlo v krajine vytvoriť približne 27 000 voľných pracovných miest.

Povolenie marihuany by zároveň výrazne znížilo náklady štátu na súdne spory a z toho všetkého vyplýva, že ekonomika Nemecka by bola na vzostupe.

Zdroj: pixabay

Zelení a Slobodná demokratická strana apelovali na legalizáciu marihuany už niekoľko rokov. Koalícia sa v rámci svojej stratégie plánuje zamerať aj na ďalšie návykové látky.

Strany sľubujú, že dopady legalizácie tejto drogy budú neustále sledovať a po štyroch rokoch vlády ich vyhodnotia.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre