Aký veľký roj komárov by mohol vysať všetku krv z ľudského tela?

383

Je fascinujúce, ako sa komáre vyvinuli, aby túžili po vzácnej krvi. Hoci existuje viac ako 3 000 druhov komárov, len niekoľko z nich špecificky vyhľadáva ľudskú krv.

Zdroj Егор Камелев

Niektoré druhy komárov sú zodpovedné za šírenie chorôb, ktoré postihujú približne 100 miliónov ľudí ročne. Napríklad komár Aedes aegypti si vyvinul chuť na ľudskú krv v dôsledku vystavenia hustého zaľudnenia a dlhým, horúcim a suchým obdobiam. Voda uchovávaná ľuďmi sa stala kľúčovým miestom rozmnožovania v krajinách s obmedzenou stojatou vodou.

Nebezpečné samice komára Anopheles

Komáre rodu Anopheles sú primárnymi prenášačmi malárie, smrteľnej choroby spôsobenej parazitom Plasmodium. Malária postihuje milióny ľudí na celom svete, najmä v tropických a subtropických oblastiach. Na rozdiel od iných komárov, druhy Anopheles možno nájsť na každom kontinente okrem Antarktídy. Ich populácia sa vplyvom klimatických zmien dokonca rozširuje.

Nie sú to levy ani tigre. Je to tento drobný bzučiaci hmyz, ktorý spôsobuje najviac úmrtí na svete.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre