Svet očarila neobyčajným umením: Strihá obrazy z papiera a využíva zásady origami

272

Kedysi bolo v móde origami, dnes však existuje množstvo spôsobov, ako zaujať. Pippa Dyrlaga, umelkyňa z Yorkshiru, pri tvorbe produktov z papiera dokonale spája dva typy techník. Preslávila sa najmä svojou detailne prepracovanou tvorbou, pozostávajúcou z vystrihovaných diel. Od klasického vystrihovania 8 vrstiev papiera používa len jeden hárok, čo je typickým znakom origami. Z toho teda vyplýva, že vlastne strihá diela z jedného papiera a využíva pri tom pravidlá origami.

Venuje sa tomu už do roku 2010 a za ten čas si stihla vytvoriť vlastnú techniku. Pred strihaním alebo vyrezávaním si predlohu na papier nakreslí a začne ju tvoriť pomocou skalpelu. Celý tento proces tvorby ju odlišuje od ostatných kolegov. Prezradila, že inšpiráciu nachádza v prírode, dokonca už v detstve ju inšpirovalo prostredie, v ktorom vyrastala.

Vo svojej tvorbe zobrazuje flóru a faunu – na druhú menovanú sa dnes pozrieme. Po vyrezaní obrazu ho vymaľuje, aby doň vniesla život.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre