Nepodceňujte vybavenie kúpeľne  

173

Pri zariaďovaní či prerábaní domácnosti sa zásadne zameriavame na všetky väčšie miestnosti a dávame im vyššiu váhu pri nastavovaní priorít. Samozrejme, v obývačke, kuchyni či spálni trávime viac času, no nezabúdajme, že aj kúpeľňa má svoje pravidelné, časté a dôležité využitie, a zaslúži si byť vybavená tak, aby spĺňala všetky, aj tie najvyššie nároky.

 

Kúpeľňa nie je miestom, kde by sme sa zdržiavali viac, ako je nevyhnutný čas, no minimálne dvakrát do dňa v nej strávime niekoľko minút a staráme sa o svoje telo, pleť, vizáž či hygienu. Kúpeľňa by tak mala byť vybavená dostatkom priestoru, kde by si každý člen rodiny uložil svoje kozmetické produkty a mal všetky potrebné veci na dosah. Zariaďte preto vašu kúpeľňu tak, aby vyhovovala všetkým a nemala ani jednu chybičku. Starostlivosť o telo zvonku tak bude vašou novou obľúbenou činnosťou v krásnom a praktickom kúpeľňovom prostredí.

shutterstock 713621341
Zdroj obrázka: ImageFlow / Shutterstock.com

 

 

Priestor pre každého a všetko

 

Začnite vytvorením dostatku priestoru pre každého. Kúpeľne majú zväčša obmedzený priestor, preto je dobré využiť steny a pripevniť na ne , ktoré sú vhodné aj do sprchových kútov. Práve tam sú ideálne na ukladanie sprchových gélov či vlasovej kozmetiky. Ak plánujete umiestniť kúpeľňovú poličku práve na miesto, kde bude vystavená prúdu vody, nezabudnite na výber modelu z nehrdzavejúcej ocele. Zvoliť môžete tvar bežnej poličky, ale aj niekoľko poschodový úložný priestor.

 

Tieto poličky, ale aj tie z iného materiálu môžete umiestniť aj na steny okolo umývadla, tam už do pravidelného kontaktu s vodou neprídu, takže sa nemusíte báť ich poškodenia. Niektoré z nich majú dokonca patent na pripevnenie bez nutnosti vŕtania. Stačí špeciálne lepidlo, ktorým si mechanicky nepoškodíte kachličky či stenu.

 

shutterstock 80517226
Zdroj obrázka: cowardlion / Shutterstock.com

Doplnky do kúpeľne

 

V kúpeľni často, ak nie vždy, potrebujete perfektné osvetlenie a kvalitné zrkadlo, ktoré vám ukáže všetko, čo potrebujete vidieť. Čo sa týka osvetlenia, tak je praktické mať viacero zdrojov, pričom nie je nutné používať ich všetky zároveň a rovnako zvoľte rôznu intenzitu svetla.

 

Ako sme spomenuli, nepostrádateľnou súčasťou každej kúpeľne je zrkadlo. Jedno väčšie je ideálne len pre získanie prvotného obrazu a ten môžete doplniť zrkadlom s priblížením, ktorým odhalíte nedokonalosti, na ktorých chcete v kúpeľni na pleti zapracovať. Každé kúpeľňové je vhodné kvalitne nasvietiť. Ženy určite budú súhlasiť, že nie je nič horšie ako pohľad do zrkadla, v ktorom kvôli nedostatku svetla nič nevidíte. Myslite na to pri výbere týchto doplnkov.

 

Ak máte malé deti, ako skvelé doplnky do kúpeľne sú rôzne nálepky v podobe vodných zvieratiek či penové prísavky do vane, s ktorými sa počas kúpania môžu hrať a lepiť na steny. Takto bude mať o zábavu v kúpeľni postarané aj najmenší člen rodiny.

 

shutterstock 717150091
Zdroj obrázka: ImageFlow / Shutterstock.com

Čistota – pol života

 

Kúpeľňa je intímnym miestom, kde často stúpate na zem bosými nohami a zhadzujete oblečenie. Preto by ste mali dbať na zvýšenú hygienu v tejto miestnosti. Ak máte na zemi koberček, majte v zásobe jeden extra, aby ste ho mohli každý týždeň meniť a dostali z neho všetky nečistoty, ktoré sa v ňom nazbierali. Rovnako sa snažte mať aj viacero sád uterákov a pravidelne ich vymieňajte. Používate ich predsa na pokožku, ktorá môže zareagovať pri kontakte s dlho používaným uterákom.

 

Pri sprchovaní vo vani vás môže trápiť neustále striekajúca voda všade okolo. Zabrániť tomu vám pomôžu , ku ktorým potrebujete nainštalovať tyč na zavesenie. Používanie závesu si nebudete vedieť vynachváliť, vytvoríte si ním vo vani súkromie a dáte zbohom pravidelným potopám v kúpeľni na zemi. Nezabudnite záves pravidelne dezinfikovať, a to najmä v spodných častiach. Nemusíte zostať len pri tradičných jednofarebných závesoch, pokojne vyberte aj niečo nápaditejšie a farebnejšie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.