Netradičná dovolenka na koni – 5 unikátnych destinácií

1553

Pre každého, kto má rád dobrodružstvo, nebavia ho už tradičné dovolenky a samozrejme, nemá strach zo zvierat, máme ideálny tip na dovolenku – v konskom sedle.

Spoznáte miesta, na ktoré by ste sa inak nedostali. Možno vás bude trochu tlačiť zadok, ale vždy si zmyslite na to, že najkrajší pohľad na svet je  z konského chrbta. Ak ste o takomto type dovolenke niekedy uvažovali, prinášame vám päť zaujímavých oblastí.

pixabay.com
pixabay.com

Granada, Španielsko

Dve hodiny od Malagy a ďaleko od pobrežia plného turistov nájdete inú tvár Španielska. Rozsiahla oblasť Granada je ohraničená nižším pohorím Alpujarras, Stredozemným morom a snehom pokrytými horami Sierra Nevada. Nájdete tu viacero rančov, ktoré vám poskytnú kvalitný servis a dovolenka na koni môže začať. 

Algarve, Portugalsko

Dovolenka pri mori v kombinácií s jazdou na koni – to je južná oblasť Portugalska Algarve. Prejdete cez pláže, malebné dedinky, ovocné sady i borovicové lesy. Na cval po pieskových dunách nikdy nezabudnete. Na koni môžete ísť až do močaristej oblasti Ria Formosa.

pixabay.com
pixabay.com

Buffalo, Wyoming, Spojené štáty americké

Ak máte radšej hory ako more a chcete si vyskúšať život na tradičnom americkom ranči, obľúbená je oblasť Buffala. Na rančoch sa budete cítiť ako za čias zlatej horúčky. Sprievodcovia vás prevedú nádhernou prírodou okolo Horského pásma, stretnete chovateľov dobytka a môžete si vyskúšať aj žuvanie tabaku.

pixabay.com
pixabay.com

Reykjavík, Island

O kráse Islandu netreba veľa písať. Je to nádherná a divoká krajina, ktorá ponúka za každým rohom panorámu ako z pohľadnice. Obľúbenou trasou na koni je historická obchodná cesta vedúca cez hory v strede Islandu. Táto obchodná cesta spájala Reykjavík na juhu s mestom Skagafjordur na severe. Vyraziť môžete z oboch strán.

pixabay.com
pixabay.com

Karakorum, Mongolsko

Ak chcete už tak netradičnú dovolenku na koni urobiť ešte výnimočnejšou, obľúbený je ďaleký východ Ázie – Mongolsko. Krajina má bohatú históriu v chove koní. Rozsiahle pláne, hory a trávnaté stepy si priam žiadajú precválať ich s vetrom o preteky. Sprievodcovia vás zavedú aj k tradičným pastierskym usadlostiam či antickým monumentom.

pixabay.com
pixabay.com

zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.