Neuveríte, že tieto fotografie prírody nie sú upravené vo photoshope

313

Milujete cestovanie a krásne fotografie? Tak teraz si prídete na svoje. Aj skúsenému cestovateľovi sa pri mnohých fotografiách rozum pozastaví. Príroda je skutočná expertka vo fotomontáži.

Brána do pekla – Turkmenistan

Oblasť plná zemného plynu sa v roku 1971 zrútila a vznikol kráter. Aby v oblasti nevznikla explózia, geológovia plyn zapálili. Oheň horí dodnes. Kráter má na šírku 69 metrov a do hĺbky 30 metrov.

aplus.com, Tormod Sandtorv
aplus.com, Tormod Sandtorv

Kaňon Antelope, USA

Kaňon vznikol dlhoročným pôsobením vody na pieskovcové kamene. Oblasť, kade preteká rieka je väčšiu časť roka vyschnutá a zabezpečuje tak prístup do kaňonu. V období dažďa sa vyplní a kaňon sa stále formuje.

aplus.com, Ben Willmore
aplus.com, Ben Willmore

Slope Point, Nový Zéland

Malá oblasť Slope Point sa nachádza v južnej časti Nového Zélandu. V podstate je to najjužnejšia špička južného ostrova Nového Zélandu. Oblasť je neustále vystavovaná unikátnym poveternostným podmienkam. Neustály, extrémne silný vietor sformoval stromy do unikátnych tvarov.

aplus.com, Andre Wagner
aplus.com, Andre Wagner

Terasové ryžové polia Mu Cang Chai, Vietnam

Ryžové polia patria k najnavštevovanejším vo Vietname a nachádzajú sa na severe v provincii Yen Bai. Oblasť ponúka panenskú prírodu ale v kontraste s chudobou tamojšieho obyvateľstva.

aplus.com, Sarawut Intarob
aplus.com, Sarawut Intarob

Park Hitachi Seaside, Japonsko

Oblasť sa nachádza blízko pláže Ajigaura. V parku pestujú milóny kvetov, ktoré vytvárajú unikátnu atmosféru. Vegetačné obdobie kvetov nazývajú Nemophilia Harmony.

aplus.com, nipomen2
aplus.com, nipomen2

Island

Ťažko nájsť vo svete miesto, ktoré ponúka viac unikátnych úkazov ako Island. V podstate ani nie je možné vybrať iba jednu oblasť alebo fotografiu. Odporúčame vám túto krajinu jednoducho aspoň raz v živote navštíviť.

aplus.com, Iurie Belegurschi
aplus.com, Iurie Belegurschi

Horský reliéf Zhangye Danxia, Čína

V provincii Gansu sa nachádza na rozlohe viac ako 40 kilometrov štvorcových rozprávkový park pre geológov. Červený pieskovec sa mieša s inými zlúčeninami nerastných surovín a vytvára farebné vrstvy hornín. Príroda tvorila túto krásu ticíce rokov.

aplus.com, Melinda Chan
aplus.com, Melinda Chan

Kamenný les, Madegaskar

Les nájdete v Národnom parku Tsingy de Bemaraha a je súčasťou prírodného dedičstva UNESCO. Jeho unikátny vzhľad tvoria krasové útvary, ktoré vznikli vplyvom erózie. V tomto lese vám rozhodne neodporúčame chodiť bosý.

aplus.com, Stephen Alvarez
aplus.com, Stephen Alvarez

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre