Neuveriteľné letisko Changi obsahuje vodopád, labyrint, obrovskú zbierku rastlín, krásny les a mnoho iného

503

Tak tomuto sa povie letisko snov. Letisko Changi je snáď už to najznámejšie na svete. Tamojšia motýlia záhrada, kino či plavecký bazén z neho robia jedinečné miesto, na ktorom určite nikomu nevadí čakať na svoj let. 17. apríla navyše otvorí ešte ďalšiu, úplne novú oblasť, ktorá nesie názov „Jewel“.

Foto od youtube
Foto od youtube

Jewel Changi Airport o chvíľu otvorí brány vlastného hotela, viac ako 280 obchodov a ponúkne návštevníkom aj najväčší svetový krytý vodopád, ktorý padá z výšky 40 metrov. Spomínaná oblasť bude taktiež vybavená lesom, kde nájdete vyvýšené mosty, chodníky, detské ihrisko (pre deti a dospelých) a záhradu s obrovskou zbierok rastlín. Celý komplex je postavený tak, aby čo najlepšie napodobňoval prírodu a vytváral pocit pokoja počas náročných dní cestovania. Komplex bude obsahovať značky ako Marks & Spencer, Muji, Zara, Uniqlo či najväčší obchod Nike v celej juhovýchodnej Ázii. Na svoje si tam skrátka príde každý. Otázka je, či si cestujúci nebudú naschvál hľadať také lety, aby mohli na tomto letisku stráviť čo najviac času.

Foto od youtube
Foto od youtube

„Musím sa priznať, že ešte predtým, ako som Jewel navštívil, mal som pochybnosti o potrebe ďalšej nákupnej oblasti na letisku Changi, a to vzhľadom k už existujúcim možnostiam. Namiesto toho som tam našiel krásne navrhnuté záhradné rekreačné centrum, ktoré dopĺňa existujúce letisko a poukazuje na našu pozíciu záhradného mesta,“ povedal Sitoh Yih Pin, predseda vládneho parlamentného výboru pre dopravu. Tak na toto letisko sa skutočne oplatí ísť, čo poviete?

Tu si môžete pozrieť video, vďaka ktorému uvidíte nádherné letisko v plnej kráse:

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre