Tak tomuto sa povie letisko snov. Letisko Changi je snáď už to najznámejšie na svete. Tamojšia motýlia záhrada, kino či plavecký bazén z neho robia jedinečné miesto, na ktorom určite nikomu nevadí čakať na svoj let. 17. apríla navyše otvorí ešte ďalšiu, úplne novú oblasť, ktorá nesie názov “Jewel”.

Foto od youtube
Foto od youtube

Jewel Changi Airport o chvíľu otvorí brány vlastného hotela, viac ako 280 obchodov a ponúkne návštevníkom aj najväčší svetový krytý vodopád, ktorý padá z výšky 40 metrov. Spomínaná oblasť bude taktiež vybavená lesom, kde nájdete vyvýšené mosty, chodníky, detské ihrisko (pre deti a dospelých) a záhradu s obrovskou zbierok rastlín. Celý komplex je postavený tak, aby čo najlepšie napodobňoval prírodu a vytváral pocit pokoja počas náročných dní cestovania. Komplex bude obsahovať značky ako Marks & Spencer, Muji, Zara, Uniqlo či najväčší obchod Nike v celej juhovýchodnej Ázii. Na svoje si tam skrátka príde každý. Otázka je, či si cestujúci nebudú naschvál hľadať také lety, aby mohli na tomto letisku stráviť čo najviac času.

Foto od youtube
Foto od youtube

“Musím sa priznať, že ešte predtým, ako som Jewel navštívil, mal som pochybnosti o potrebe ďalšej nákupnej oblasti na letisku Changi, a to vzhľadom k už existujúcim možnostiam. Namiesto toho som tam našiel krásne navrhnuté záhradné rekreačné centrum, ktoré dopĺňa existujúce letisko a poukazuje na našu pozíciu záhradného mesta,” povedal Sitoh Yih Pin, predseda vládneho parlamentného výboru pre dopravu. Tak na toto letisko sa skutočne oplatí ísť, čo poviete?

Tu si môžete pozrieť video, vďaka ktorému uvidíte nádherné letisko v plnej kráse:

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť