Neuveriteľný objav pod morskou hladinou: Našlo sa takmer 1 000 relikvií z obdobia Mingovej dynastie

440

Archeológovia našli takmer 1 000 starobylých artefaktov z vrakov lodí, ktoré pochádzajú z obdobia Mingovej dynastie. Objavené poklady odhaľujú význam Juhočínskeho mora ako dôležitej obchodnej cesty v minulosti.

Archeológovia nedávno objavili takmer 1 000 kultúrnych relikvií z vrakov lodí pochádzajúcich z obdobia Mingovej dynastie (1368-1644). Podľa čínskej Národnej správy pre kultúrne dedičstvo (NCHA) sa medzi nálezmi nachádzajú porcelán, keramika, medené mince a jeleňie parohy.

Významné nálezy

Podmorský výskum vrakov sa začal minulý rok a odhalil, že obyvatelia Mingovej dynastie používali Juhočínske more, známe ako starodávna námorná Hodvábna cesta, ako dôležitú obchodnú trasu. Podľa zástupcu vedúceho NCHA, Guana Qianga, boli vraky objavené v hĺbke približne 5 000 stôp pod povrchom pri severozápadnom kontinentálnom svahu Juhočínskeho mora.

Zdroj: www.foxnews.com

Celkom 890 relikvií, vrátane mincí, keramiky a porcelánu, bolo nájdených v prvom vraku, zatiaľ čo druhý vrak poskytol 38 artefaktov, ako sú keramika, porcelán a drevo. Archeológovia použili ponorný modul Deep Sea Warrior na vyzdvihnutie týchto predmetov z vrakov. Prvá loď prevažne exportovala porcelán, zatiaľ čo druhá importovala drevo. Vzdialenosť medzi loďami bola približne 10 námorných míľ.

Zdroj: www.foxnews.com
Zdroj: www.foxnews.com

Historický význam

„Relikvie sú mimoriadne dobre zachované a majú vysokú historickú, vedeckú a umeleckú hodnotu. Môže ísť o svetovú triedu archeologický objav v hlbokom mori,“ povedal Yan Yalin, riaditeľ archeológie čínskej štátnej správy pre kultúrne dedičstvo. Predbežné posúdenie nálezov naznačuje, že pochádzajú z obdobia Zhengde z Mingovej dynastie (1506-1521). Mnohé záznamy na druhom vraku môžu pochádzať z vlády cisára Hongzhiho (1488-1505).

Tento významný archeologický objav v Juhočínskom mori poukazuje na bohatú históriu a obchodné cesty Mingovej dynastie. Výskum týchto vrakov zároveň podporuje čínske územné nároky v oblasti, ktoré sú predmetom medzinárodných sporov.

Zdroj

Alžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre