Nevídaný rekord: Koniec školského roka oslávilo 23 párov dvojčiat v jednom ročníku

72

Pollard Middle School v Needhame, Massachusetts, USA, oslávila koniec školského roka s 23 pármi dvojčiat v jednom ročníku. Tento neuveriteľný počet predstavuje približne 10% celkového ročníka a je trikrát vyšší, než by sa dalo očakávať podľa štatistík.

Pollard Middle School nedávno oslávila svojich odchádzajúcich ôsmakov na špeciálnej ceremónii. Čo túto udalosť robilo výnimočnou, bolo 23 párov dvojčiat, ktoré ukončili školu spolu. Riaditeľka školy, Tamantha Bibbo, uviedla, že aj keď má škola veľký počet žiakov, tento počet dvojčiat je veľmi nezvyčajný.

Podľa Bibbo sa v jednom ročníku zvyčajne nachádza päť až desať párov dvojčiat. Tento rok však trieda ôsmakov obsahovala približne 450 až 500 detí, z ktorých 23 párov boli dvojčatá, čo predstavuje približne 10% celého ročníka. Tento počet je trikrát vyšší, než by sa dalo očakávať, keďže podľa Národného centra pre zdravotnú štatistiku dvojčatá predstavujú približne 3% narodených detí v USA.

Zdroj: www.foxnews.com

Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) počet narodených dvojčiat a ďalších viacnásobných narodení v USA stabilne rástol počas troch desaťročí, kým v roku 2019 nezačal postupne klesať. V roku 2022 bolo v USA zaznamenaných 114 483 narodení dvojčiat, 2 774 narodení trojčiat a 121 narodení štvorčiat a ďalších viacnásobných narodení.

Zdroj: www.foxnews.com

Pollard Middle School tak prežila jedinečný školský rok s rekordným počtom dvojčiat v jednom ročníku. Tento fenomén priniesol do školy zvláštnu atmosféru a ukázal, aké nepredvídateľné môžu byť demografické trendy.

ZdrojAlžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre