Niektorých ľudí robí cestovanie šťastnejších ako svadba alebo akékoľvek materiálne veci

337

Cestovanie je akýmsi liekom. Vôbec však nezáleží na tom, či cestujete iba s batohom, alebo s obrovským rozpočtom a bežne si rezervujete luxusný hotel. Všetky cestovné zážitky pozitívne ovplyvňujú vaše zdravie a pri tejto činnosti produkujete endorfín, čiže hormón šťastia. Výskum, ktorý uskutočnil Booking.com potvrdil, že niektorí ľudia si cenia cestovanie natoľko, že ho dali na samotný vrchol zoznamu vecí, ktoré im prinášajú v živote najväčšie šťastie.

Cestovanie vám poskytne okamžitý pocit šťastia

Aby sa dosiahli uveriteľné a reprezentatívne výsledky, spoločnosť Booking.com uskutočnila rozhovor so 17 000 ľuďmi zo 17 krajín, aby tak mohli získať rôznorodejší prístup a pohľad opýtaných na cestovanie. Respondenti potvrdili, že len veľmi málo vecí môže nahradiť dovolenku a poskytnúť toľko šťastia. Napríklad 77% ľudí uviedlo, že ak potrebujú zlepšiť náladu, tak si jednoducho rezervujú nejakú dovolenku.

Cestovanie môže priniesť viac šťastia ako niektoré iné dôležité životné udalosti

Najzaujímavejšou časťou tejto štúdie je to, že niektorí ľudia tvrdili, že si cenia cestovanie viac, ako iné významné udalosti vo svojom živote. 49% respondentov dokonca povedalo, že pri plánovaní a odchode na dovolenku cítili väčšie šťastie ako v deň svojej svadby! Takmer polovica opýtaných uviedla, že ísť na rande so svojím partnerom ich emocionálne nenaplní natoľko, ako cestovanie. Niektorí ľudia však tak trochu zašli do extrému, pretože až 29% z nich uviedlo, že cestovanie im prináša viac šťastia ako mať dieťa.

Žiadne materiálne vecí sa nechytajú

Ukázalo sa tiež, že ľudia oceňujú získavanie nových skúseností viac ako vlastníctvo mnohých materiálnych vecí. 70% respondentov uviedlo, že dovolenka alebo výlet im poskytuje spokojnosť, ktorá vydrží oveľa dlhšie ako šťastie, ktoré získajú pri kúpe novej veci.
Zdá sa, že mnohí sú pripravení obetovať svoje pohodlie kvôli novým cestovateľským zážitkom. Napríklad 56% respondentov by radšej chodilo na dovolenku, než aby si kupovali nové oblečenie a 48% z nich je pripravených odložiť vylepšenie vlastného domova, aby navštívilo nové miesta.

Už samotné plánovanie dovolenky zlepšuje emocionálnu pohodu

Prekvapivé je, že pre 72% respondentov je už aj samotné plánovanie výletu okamih, kedy sa cítia šťastní. Napríklad 80% sa cíti vzrušených, keď sa jednoducho pozerajú na mapu a vyberajú miesta, ktoré by chceli navštíviť.
6 z 10 respondentov cítia emocionálnu podporu, keď čítajú recenzie hotelov a predstavujú si svoje budúce cesty. Keď už sme pri plánovaní, tak mnohí milujú taktiež nákup oblečenia, ktoré si potom so sebou berú na svoje chvíle oddychu.

 

Zdroj

Foto: Brightside

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre