Noc v stane za 650 eur – je to vôbec možné?

199
V Spojených štátoch amerických vznikol nový štýl ubytovania – glamping. Ak neviete, čo si pod týmto hybridným slovom predstaviť, prezradíme vám, že sa skladá zo slov glamorous a camping. Voľne preložené ako očarujúce kempovanie. V princípe ide o to, že zaplatíte nemalé peniaze za to, že vám niekto vybuduje luxusný stan v divočine.

Spoločnosť Collective Retreats začala v štáte Colorado v oblasti blízko Vail a Aspenu stavať luxusné stany. Určite zabudnite na spanie na karimatke a v spacom vaku. V tomto stane vás bude čakať posteľ kráľovskej veľkosti s hodvábnym posteľným prádlom. Okolo postele sa nachádzajú koberce a súčasťou stanu je aj nábytok. Prekvapením je, že v stane funguje elektrika. Wi-Fi a súkromnú vírivku zatiaľ nenájdete.

Collective Hotels & Retreats
Collective Hotels & Retreats

Okrem plne vybavenej spálne vám bude k dispozícii personál, ktorý vám splní takmer každé želanie. Večera a obed nie je v cene ubytovania, a tak máte možnosť sa rozhodnúť medzi vlastným jedlom pripraveným na grile alebo ponukou Collective Retreats. Jedlo je luxusné a hodné päťhviezdičkového hotela.

Collective Hotels & Retreats
Collective Hotels & Retreats

Jedinou vecou, ktorá každého bežného človeka odradí, je cena. Tá sa pohybuje od 450 do 650 € za noc. Je na vás, či uprednostníte luxusný hotel pod strechou alebo v stane, zaplatíte rovnako. Ubytovanie pravdepodobne zaujme ľudí, ktorí sú zvyknutí na ubytovanie v drahých hoteloch a hľadajú niečo iné.

Collective Hotels & Retreats
Collective Hotels & Retreats

Je dosť možné, že o štvrtej ráno vás zobudí kohútie kikiríkanie, aby ste nezabudli, že nie ste v meste ale vo voľnej prírode. Menšou nevýhodou je, že v stane kúrite drevom. Personál je vám plne k dispozícii ale do kachiel za vás v noci drevo neprikladá. Ráno sa prebudíte do divokej prírody, zvukov lesa a možno trochu zimy.

Tak ako? Skúsili by ste na pár dní glamping?

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre