Nočné ulice Tokia: Energia mesta zachytená cez objektív Takaakiho Ita

153

Tokio je ako jeden veľký labyrint. V jeho spletitých uliciach lemovaných mrakodrapmi sa realita stretáva so surreálnym svetom. Túto verziu svetovej metropoly zachytáva prostredníctvom objektívu fotograf Takaaki Ito. Na instagramovom účte @301_2015 sa tento mestský prieskumník delí o svoje dychberúce zábery.

Zdroj: 301_2015/Instagram
Zdroj: 301_2015/Instagram
Zdroj: 301_2015/Instagram

Mestská krajina Tokia je zmesou neónových prvkov a kyberpunkovej estetiky. Takaakiho preto možno považovať aj za akéhosi vizionára, ktorého cieľom je zobraziť zaužívané fenomény v novom svetle.

Zdroj: 301_2015/Instagram
Zdroj: 301_2015/Instagram

Ponúka pohľad na pulzujúcu dušu tamojších ulíc. S príchodom noci sa mesto mení na fascinujúce predstavenie svetiel a farieb, ktoré je živým dôkazom jeho neutíchajúcej energie a krásy. Každá snímka nielenže rozpráva vlastný príbeh a dýcha energiou, ale spája aj prvky tradície a modernosti, chaosu a pokoja. Vytvára tak nezvyčajnú, no zladenú symfóniu, ktorá očarí každého.

Zdroj: 301_2015/Instagram
Zdroj: 301_2015/Instagram
Zdroj: 301_2015/Instagram

Prostredníctvom objektívu Takaakiho Ita sme mali možnosť nahliadnuť do srdca tohto nočného raja s dynamickým duchom. Zároveň nám ukázal, že pokoj a harmónia nie je len príroda a ticho. Niekedy ich môžete nájsť na tých najneočakávanejších miestach, a to aj uprostred rušného mesta.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre