Nórske pobrežie autom – keď aj cesta je zážitkom

2583

Leto je už v plnom prúde. Ľudia plánujú dovolenky a tešia sa na oddych. Pre tých aktívnejších, ktorí radi spoznávajú svet, sú stále atraktívnejšie tzv. ,,road trips“ alebo dovolenky autom. Ak plánujete takúto dovolenku a ešte ste sa nerozhodli, ktorú krajinu navštívite, odporúčame vám Nórsko.

traveljunkiediary.com
traveljunkiediary.com

Na základe prieskumu medzi vodičmi v Európe a výskumu psychológa Davida Holmesa bol zostavený rebríček najlepších letných destinácií pre vodičov. Rebríček ovplyvnili najmä parametre ako počet zákrut, kopcov, hustota premávky, okolitá scenéria, počasie alebo vzdialenosť cesty od hlavných ťahov.

Víťazom sa stala cesta Atlantic Ocean Road v Nórsku. Pri pohľade na fotografie z tejto cesty nebudete na pochybách, prečo sa práve táto cesta stala víťazom. Nádherná príroda, atypická výstavba a šum Atlantického oceánu je garanciou zážitku zo samotného cestovania.

traveljunkiediary.com
traveljunkiediary.com

Cesta, lemujúca pobrežie Nórska, spája mestá Kristiansund a Molde, dve najľudnatejšie mestá v regióne Møre og Romsdal. Začína približne 30 kilometrov juhovýchodne od Kristiansund a končí 47 kilometrov severne od mesta Molde. Je populárnou turistickou atrakciou. Počas cesty prejdete cez osem mostov, ktoré spolu merajú takmer 900 metrov a cesta je považovaná za nórsku výstavbu storočia. Počas jazdy môžete zastaviť na vybudovaných odpočívadlách. Nezabudnite si fotoaparát. Unikátnych výhľadov a podmanivých scenérii bude viac ako si dokážete predstaviť.

traveljunkiediary.com
traveljunkiediary.com

 

Často budete mať pocit, že už nemôžete byť k moru bližšie. Určite nepodceňte predpoveď počasia, počas búrky sa môžu vlny prelievať priamo cez cestu. O takýto adrenalín stojí len málokto.

zdroj 1
zdroj 2

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre