Nórsky dôchodkový fond dosiahol neuveriteľnú historickú hodnotu

1560
Norway fotografia
Foto od jafsegal (Thanks for the 2,5 million views)

Nóri sú známy svojou vysokou životnou úrovňou a zdá sa, že budú ešte o „čosi“ známejší. Zatiaľ, čo na Slovensku vládne skepticizmus, či vôbec terajšie mladé generácie budú mať vôbec nejaký dôchodok dosiahol prvýkrát v histórií fond spravujúci dôchodky nórskym obyvateľom hodnotu neuveriteľných 1,000,000,000,000 dolárov. Čiže cez 1 bilión amerických dolárov .

Fond je jedným z najväčších investorov na akciovom trhu a vlastní akcie viac ako 9000 rôznych spoločností. Návratnosť fondu je v priemere 5,9% ročne. Nuž neostáva nám nič len ticho závidieť a popriať Nórom príjemné dôchodky. Prečítajte si tiež zaujímavosti a fakty o Nórsku.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre