Nová technológia nám umožňuje spaľovať fosílne palivá bez znečisťovania ovzdušia

619
factory fotografia
Autor: sumanley – https://pixabay.com/en/users/sumanley-2265479/

Technici z Ohio State University pracujú na technológii, ktorá nám pomôže premieňať fosílne palivá na užitočné produkty vrátane elektriny, a to bez vylučovania škodlivého CO2 do ovzdušia.

Na prvých stránke svojho publikovaného článku technici opisujú, že prišli na proces, ktorým vedia premeniť bridlicový plyn na metanol a benzín, a pri ktorom sa navyše pohlcuje aj oxid uhličitý. Tento proces sa dá aplikovať aj na spracovanie uhlia a biomasy.

Vďaka tejto novej technológii sa pri procese pohltí všetok oxid uhličitý, ktorý vzniká a ešte k tomu aj nadbytočný oxid uhličitý z okolia. Aby to však fungovalo, musia byť dodržané presné podmienky. Ide o veľmi komplikovaný proces, a tak nemá zmysel pliesť vás rôznymi cudzími názvami a označeniami chemických prvkov.

Na druhej strane sa vyjadrujú k ich ďalšiemu objavu. Objavili spôsob, ako sa dá predĺžiť životnosť častíc, ktoré stoja za procesom transformácie uhlia a iných palív na elektrinu, alebo iné produkty. Tým pádom ich potrebujeme oveľa menej, čo je užitočné z viacerých hľadísk.

Nakoniec si tento tím nechal patentovať aj svoj syntetický benzín. Ide o rovnako kvalitný benzín, ako ten klasický, no výhodou je, že náklady na jeho výrobu sú zhruba 50% menšie a je šetrnejší k prírode.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre