Na trhu sa objavila nová vakcína proti koronavírusu. Osloví aj neočkovaných ľudí?

739

Novú vakcínu proti koronavírusu, ktorá sa objavila na trhu, vyvíja francúzsko-rakúska spoločnosť Valneva. Podľa lekárov by mohol nový druh vakcíny zaujať aj ľudí, ktorí sú voči očkovaniu skeptickí. Vakcína využíva pôvodnú, rokmi overenú receptúru. Obsahuje neaktívny alebo inak povedané usmrtený vírus covidu.

Zdroj: pixabay

Infektológ Peter Sabaka povedal, že pri tomto druhu vakcíny sa vypestuje vírus, ktorý sa uvedie do nečinného stavu, aby nespôsobil ochorenie ani množenie vírusu. Po podaní do svalu si telo vybuduje protilátky.

Vakcína od francúzsko-rakúskej spoločnosti bola porovnávaná s AstraZenecou. „Je minimálne rovnako účinná, pričom nespôsobuje tie zriedkavé nebezpečné účinky, ako sú pri AstraZenece. To je jej výhoda,“ vyjadril sa infektológ Sabaka.

Zdroj: wita.org

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský sa vyjadril, že na budúci rok máme zazmluvnených sedem a pol milióna vakcín, medzi ktorými je aj nová od spoločnosti Valneva. Podľa informácií bude vakcína dvojdávková a ochrániť by mala aj pred mutáciami. Na Slovensku by sa mala začať podávať až v polovici budúceho roka.

ZDROJ

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre