Nová viedenská kampaň vyzýva potencionálnych návštevníkov, aby prestali čítať online recenzie

292

Neverte všetkému, čo čítate na internete. Podľa jednej novej viedenskej reklamnej kampane urobíte najlepšie, keď sa vyhnete čítaniu online recenzií. A pýtate sa prečo? Dozviete sa.

vienna fotografia
Foto od aquettl

Mesto Viedeň vyrukovalo s novou turistickou kampaňou Unrating Viennais, ktorá potenciálnym návštevníkom hovorí, aby pri plánovaní svojich ciest do tohto mesta prestali toľko dôverovať internetovým stránkam ako TripAdvisor alebo „must-see“ zoznamom, resp. tamojším recenziám. „Dnes už všetko a všetci sú hodnotení. Ľudia dôverujú názorom kadekoho a s dôverou sledujú ich názory aj hodnotenia. A to všetko sťažuje zažiť niečo nové alebo prekvapujúce – najmä pri plánovaní svojej dovolenky,“ napísali na webovej stránke tejto kampane.

Spolu s frázou „Kto rozhoduje, čo sa vám páči?“ vyzývajú návštevníkov, aby niektoré recenzie čítali s nadhľadom. Je pravda, že hoci mnohé recenzie môžu byť užitočné a premyslené, existuje však veľa recenzentov, ktorí dajú to najhoršie hodnotenie kvôli absolútne triviálnym problémom. Kampaň „in-cheek“ spája tieto zlé recenzie s nádhernými fotografiami tých najlepších turistických miest v meste, ako je napríklad palác Schönbrunn, park Prater či vináreň Heuriger Schübel-Auer.

Podľa The Drum, až 95% turistov si pred rezerváciou dovolenky prečíta aspoň sedem internetových stránok s hodnotením. Unrating Viedeň žiada turistov, aby preskúmali mesto bez neustáleho vysedávania a študovania sociálnych sieti. „Ak sa budú cestujúci sústrediť trochu viac na zmyselné prežitie svojej dovolenky, potom zažijú skutočne to, po čom túžili,“ povedala Helena Hartlauer, hovorkyňa Viedenského turistického združenia.

Obmedzovanie sociálnych sietí a čítanie online recenzií s nadhľadom nie je užitočné len pri plánovaní cesty do Viedne. Teoreticky by táto taktika dovolenkovej rezervácie mohla byť rovnako prospešná v prípade akýchkoľvek iných destinácii. Samozrejme, že niektoré informácie sú skutočne veľmi užitočné, no je dôležité vedieť to rozlíšiť.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre