Prečo je november ten najlepší mesiac na návštevu Indie? Toto je 7 dôvodov

485

Ak rozmýšľate nad cestou do Indie, teraz je ten správny čas. Čaká na vás skvelé počasie, neuveriteľné festivaly a mnoho ďalšieho. Toto je 7 dôvodov, prečo navštíviť Indiu ešte tento mesiac.

1. Počasie v Indii je najlepšie v novembri

India je obrovská krajina so šiestimi klimatickými pásmami – nájdete tu všetko od snehu cez púšť až po džungľu. November je však mesiac, kedy je počasie príjemné a suché. Je to presne ten čas medzi horúcim, daždivým a studeným, suchým obdobím.

2. Turisti

Okrem iného je november mesiac, kedy v Indii nenájdete davy turistov. Takže si môžete užiť skvelé počasie, nádherné výhľady a nízke ceny bez turistov. Dokonalé!

3. Pláže

Keďže končí daždivé obdobie, neexistuje lepší čas na návštevu indických pláží. Kérala a Goa sú obzvlášť lákavé. Užijete si tam krásny slnečný deň s teplotou okolo 30ºC.

4. Díválí

Trafalgar

Je to najväčší svetelný festival v Indii. Oslavuje sa návrat kráľa Ráma – zapália sa sviečky, lampióny a púšťajú sa ohňostroje. Díválí trvá päť dní buď v októbri, alebo v novembri – v závislosti od lunárneho kalendára.

5. Nanak Jayanti

sikhism photo
GeniusMaker / Pixabay

Je to sviatok narodenia Guru Nanaka, zakladateľa sikhizmu. Môže trvať tri dni a ľudia ho slávia modlitbami a spevom.

6. Jazzový festival Kolkata

jazz photo
congerdesign / Pixabay

Ak patríte medzi fanúšikov jazzu, Kolkatu si nemôžete nechať ujsť. Vystupuje tu mnoho skupín a umelcov z celého sveta.

7. Himaláje

himalayas photo
pehrlich / Pixabay

Najlepšími obdobiami na návštevu tohto svetoznámeho pohoria sú obdobia od marca do júna a od októbra do novembra. November ponúka príjemnejšie teploty a menej snehu.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre