Armagedon odhalený: Tajomstvá 1800-ročného Rímskeho tábora

365

Nedávno odkrytý rímsky tábor v Izraeli, starý 1 800 rokov, nám otvára dvere do minulosti a pripomína miesto známe z biblickej knihy Zjavenia.

Rímsky tábor pri Tel Megidde bol domovom pre viac ako 5 000 vojakov zo Šiestej železnej légie. Táto lokalita, známa v Biblii ako miesto poslednej bitky, odhalila svoje tajomstvá vďaka nedávnym archeologickým výskumom.

Zdroj: YouTube

Pomenovanie “Armagedon”

Pochádza z Nového zákona Biblie, konkrétne z knihy Zjavenie (Apokalypsy), kde sa opisuje ako miesto poslednej a rozhodujúcej bitky medzi dobrom a zlom pred koncom sveta. 

Slovo je odvodené z hebrejského výrazu “Har Megiddo”, čo znamená Hora Megido. V gréčtine bol termín “Har Megiddo” preložený ako Harmagedón z čoho vznikol už známy termín Armagedon.

Význam nálezu

Armagedon a história – Tábor poskytuje neoceniteľný vhľad do vojenského života Rímskej ríše a jeho strategického významu v oblasti, ktorá bola už v minulosti scénou mnohých konfliktov.

Zdroj: YouTube

Architektúra a objavy

Stopy rímskej prítomnosti – Výskumníci objavili pozostatky veľkých verejných budov, pódium a hlavnú cestu tábora. Tieto objavy svedčia o rozsahu a organizácii rímskeho vojenského táborovania.

Zdroj: YouTube

Objav rímskeho tábora v Armagedone nie je len fascinujúcim pohľadom do minulosti, ale aj pripomenutím trvajúceho dedičstva histórie, ktoré formuje našu prítomnosť.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre