Objavujte krásy Liptova – Ideálne miesto pre celú rodinu

117

Cestovanie je skvelý spôsob, ako spoznať nové miesta a nových ľudí. Môže to byť spôsob, ako znížiť stres, zlepšiť si zdravie a rozšíriť svoje vedomosti a poznatky o svete alebo práve o svojej vlastnej krajine. Cestovanie môže byť pozitívnou skúsenosťou, ale je dôležité byť pripravený. Uistite sa, že máte správne doklady, poistenie a viete, čo robiť v prípade núdze.

shutterstock 1719392158
Zdroj obrázku: PeterVrabel / Shutterstock.com

Srdce Slovenska

Spoznávanie rodného kraja a užívanie si prírody a služieb je to najmenej, čo môžete pre seba samých spraviť. Vydajte sa za krásami Liptova a oddýchnite si v Bešeňovej aj s ubytovaním a aktivitami pre celú rodinu. Toto termálne kúpalisko je len neďaleko známeho aquaparku Tatralandia, kde môžete stráviť ďalší deň plný zážitkov.

 

Ak máte odvážne deti, zoberte ich do Zoo kontakt a parku miniatúr v Liptovskom Jáne. Odídu odtiaľ spolu s vami nadšené a plné nových skúseností. Pre starších je hneď vedľa kryokomora – trúfnete si ísť do poriadneho mrazu a dáte podporu svojej imunite? Nezabudnuteľné je aj lietanie. Nie však obyčajné lietanie v lietadle, ale vo vzduchovom tuneli. Neuveríte, kým nevyskúšate, no aj dve minúty lietania v tomto tuneli budú pre vás pocitovo ako celý deň. Stačí nájsť výhodné ubytovanie Liptov a všetky tieto aktivity máte na dosah.

Vyberte sa na hory na Liptove

Turistika na Liptove ponúka rôzne možnosti. Ak chcete zdolať nejaký vrchol, tak vyrazte na Chopok, kde sa môžete pohodlne dostať aj s vašimi deťmi. V Demänovskej doline tiež môžete navštíviť Demänovskú jaskyňu slobody.

 

Zaujímavým výletom je tiež prechod cez Prosiecku a Kvačiansku dolinu, kde môžete objaviť nádherné miesto Mlyny v Oblazoch.

 

Lepšie pochopíte miesta, ktoré navštívite, a hlbšie si začnete vážiť ich históriu a kultúru.

Či už teda plánujete kratší výlet po Liptove alebo veľkolepú cestu naprieč niekoľkými krajinami, cestovanie môže byť skvelým spôsobom, ako obohatiť svoj život.

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.