Obľúbený internetový obchod Temu čelí ďalšej žalobe!

181

Spoločnosť Temu čelí novej žalobe, ktorú podalo 17 spoločností v Európskej únii.

Čínsky internetový predajca je obvinený z nedostatočnej ochrany spotrebiteľov a používania manipulatívnych praktík, ktoré sú podľa najnovších právnych predpisov EÚ nezákonné. Temu bol spustený len v septembri 2022, ale veľmi rýchlo sa stal jedným z najpopulárnejších online trhovísk.

V Spojenom kráľovstve bolo v roku 2023 najsťahovanejšou aplikáciou a v rebríčkoch obchodu s aplikáciami Apple sa drží na vysokých priečkach. Avšak momentálne čelí problémom v EÚ.

Focal Foto/flickr

V žalobe sa tvrdí, že spoločnosť porušuje nové pravidlá, ktoré znamenajú, že bez ohľadu na to, kde má spoločnosť sídlo, musia byť produkty v súlade s európskym právom, ak sa predávajú európskym spotrebiteľom.

Which? našla na trhu na predaj zbrane a ohrievače, ktoré „by mohli vybuchnúť“.

„Je skvelé vidieť, že sa ostatné spotrebiteľské skupiny v Európe spojili, aby Temu vyvodili zodpovednosť za to, že nezabránil tomu, aby sa nebezpečné výrobky dostali do domácností ľudí,“ uviedla riaditeľka pre politiku a propagáciu organizácie Which?, Rocio Conchaová. Organizácia Which? našla na trhu na predaj zbrane a ohrievače, ktoré by mohli vybuchnúť.

Temu/youtube

V právnej sťažnosti je spoločnosť obviňovaná z manipulatívnych praktík, napríklad z toho, že je ťažšie vymazať účet ako si ho založiť, a z klamania zákazníkov v súvislosti s cenami. Obviňuje Temu aj z toho, že niektorí obchodníci sú pre spotrebiteľov nevystopovateľní, čo je v rozpore so zákonmi EÚ.

„Spoločnosť Temu nepozná obchodníkov, ktorí predávajú na jej platforme, a nemusí byť schopná zabezpečiť, aby všetky výrobky predávané týmito obchodníkmi spĺňali normy EÚ,“ uvádza sa v sťažnosti.

Spoločnosť Temu vo svojom vyhlásení uviedla: „O našom záväzku dodržiavať predpisy a o našej ochote zapojiť zainteresované strany na celom svete svedčia naše proaktívne činnosti.“

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre